| Andrew9555 a întrebat:

Sal TPU. As dori sa ma ajutati cu o problema, o sa va povestesc pe scurt ca sa nu va plictisiti. Deci mie imi place de o fata din clasa de la mine (sunt clasa a IX) si prima data i-am spus prin SMS, apoi am invitat-o undeva in oras, in ambele cazuri raspunsurile au fost negative.

Apoi am mers intr-o excursie la Predeal, acolo m-a ajutat o prietena de a ei si am vb cu ea fata in fata, i-am spus in fata Hotelului seara cand ne-am intors de la un concert. Ea mi-a spus ca trebuie sa ma mai cunoasca, am mers in camera mea cu colegul de camera, peste 10 min, prietena ei m-a chemat si mi-a spus sa ma duc in camera la ea, ea era singura si a iesit pe balcon, eu am mers dupa ea, am intrebat-o daca a deranjat-o ce am spus si am mai vb putin dupa care am sarutat-o.

Dupa vreo 2 ore in care ma simteam ca in al 9-lea cer, iar dintr-o idee a prietenei ei, m-am dus din nou in camera la ea sa mai vb, atunci a inceput drama, mi-a spus ca nu ne cunoastem deloc, ca nu simte nimic pentru mine, ca vrea sa ramanem doar amici. Mi-au trebuit 2 saptamani sa trec peste raspuns si sa merg mai departe.

Acum in a 3-a saptamana prietena ei imi zice din nou ca ea ar dori sa imi dea o sansa, ca trebuie sa vb mai mult cu ea si ca trebuie sa fac eu singur totul si nu ajutat de cineva. Am mai intrebat si pe alte colege si mi-au spus un lucru interesant, faptul ca aceea prietena a ei mai mult s-ar amuza pe seama mea, si ca face totul doar ca sa se distreze si ca nimic nu ar fi adevarat.

Nu stiu ce sa fac, m-am gandit sa ii zic fetei pe care o iubesc ce mi-a spus prietena ei si sa o intreb daca e adevarat, fiindca daca nu este, inseamna ca aceea prietena s-a folosit de mine, nu stiu pentru propriul amuzament poate.

VOI CE SPUNE-TI? VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT SINCER, AM MARE NEVOIE!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

In primul rand are dreptate, sa cauti acum sa te detasezi de prietena ei nu? Ti-a facut cuostinta acum gata esti pe cont propriu! Actioneaza singur sa te vada ca iti dortesti sa fii cu ea, o femeie vrea sa vada daca intr-adevar se merita sa incerce ceva c acel barbat din modul in care se comporta! Cumpara un buchet de flori, apoi invit-o sa mergeti undeva sigur se va schimba datele problemei, apoi sa ii zici ca ai gresit apeland la acea prietena, ca ti-ai dat seama ca doar tu o poti face sa te vada ce fel de baiat esti! Eu zic ca vei avea mai multi sorti de izbanda asa! Bafta! Actioneaza!