| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU!
In ultima vreme am fost mai linistit si am avut niste timp sa "ma uit in oglinda" si sa ma analizez in detaliu, si am observat destule shimbari.

In afara ca sunt orgolios, rau, agresiv si cu puternice tendinte de dominare, nu imi pot da seama daca sunt si misogin.

Adica am 17 ani si pana acum nu am stat cu nicio fata. Nu cred ca eu consider fetele mai prejos de baieti, dar eu nu ma inteleg bine mai cu nimeni. Sunt mereu singur si prefer sa le spun oamenilor adevarul chiar daca ii deranjeaza(chiar imi face placere uneori). Diferenta e ca cu baietii ma mai inteleg prin simplul instinct masculin si micile alintari gen :salut ba cap de ****, a mai intrebat mama ta de mine?"

Nu ca nu as suporta fetele, dar mi se par "ciudate". Toate vor numai baieti finuti(genul ala de baieti feminizati), dar nesimtiti in acelasi timp, iar eu sunt aproape opusul: dur, mare si "bine crescut". Nu inteleg ce mare lucru sa lovesti o fata peste fund daca nu ai nicio treaba cu ea ci doar ca arata bine, sau sa-i spui ca vrei sa i-o tragi. Mi se pare lipsa de respect fata de ea si ca o tratezi ca pe o carpa. Acum nu intelegeti ca eu as fi ceva gentleman, si eu sunt nesimtit in sensul ca tratez fetele ca egale ale baietilor(gen:daca eu pot duce gunoiul si tu il poti duce ca nu iti cad unghiile) si impart taskurile in mod egal.

Tocmai ca in general resping oamenii si incerc sa ma impun(nu cu forta, dar destul de agresiv), am gasit o fata care chiar incearca sa ma domine, nu se multumeste sa ma evite. Si din cauza ca am fost prost la inceput si misogin am scait-o si tachinat-o(in mod specia fata de o fata oarecare) iar acum am realizat ca imi place, dar mi-e rusine sa o spun direct si cred ca as da prost.

Stiu sigur ca ea il place pe unu, dar nu stiu cum sa ma inteleg cu ea. Intre noi deja e un razboi al orgoliilor, dar eu chiar o plac si as fi dispus sa cedez.
Unii mai zic chestii de genu:iti place de ea, si altele, dar eu... Nu stiu cun sa ma comport cu fata de care imi place. Ma pierd si recurg de duritate(nu e chiar agresivitate) pentru a-mi masca frica si instabilitatea.

Nu inteleg cum unii discuta nonstop. Adica si eu pot sa vb diverse banalitati cu o fata(o anumita fata cu care ma inteleg bine), da nu sunt capabil sa vb asa cu fata care imi place.

Acum intrebarile:
1)credeti ca sunt misogin?
2)daca da, cum scap?
3) cum sa fac sa ma impac cu ea, dar fara sa-si dea seama ca o plac(cred ca stie, dar sa nu se prinda ca o fac din cuza asta) si prin urmare sa stau cu ea?(aici am nevoie de un intreg tutorialrolling on the floor pentru ca sunt varza cand vine vorba de mine.)

Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| MarinaMC a răspuns:

Nu esti misogin. pur si simplu nu suporti fetele cu fite, esti alt gen de baiat care nu se uita la orce fata care e frumoasa cu forme si cu toate alea, ci la una speciala pe gustul tau. Si in legatura cu domnisoara de care iti place... cred ca singurul mod prin care te vei impaca cu ea este sa-i spui c-o placi... nu e numai decat direct. se poate prin niste gesturi frumoase, vorbe frumoasa. si inca un sfat: mai lasa din orgoliu pentru ca intr-o relatie el nu este bine venit. crede-ma eu la fel am avut probleme cu orgoliul happy

| NewTerminator explică (pentru MarinaMC):

Ce gesturi? Ce vorbe? Am precizat clar ca sunt varza cand vine vorba de mine si mi se blocheaza chreierul?

Am spus ca sunt dispus sa renunt la orgoliu.

26 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Wow,tu chiar existi?

| neutrino a răspuns:

1.Da.
2.Prin (auto)educatie.
3. Momentan fiind varza, asta dupa susele tale, trebuie sa scapi de starea aceasta. Pana atunci numai dintr-o intamplare fericita poti pacali o fata sa fie un timp cu tine.

| cristimihailov a răspuns:

1. Si nu numai.
2. Te duci si mai socializezi cu lumea, prea esti cap de ****.
3. Lucrurile trebuie facute clar. Vorbesti pe fata, nu pe la spate.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Ba daca voi doi sunteti gen rivali adica nu lasti unu de la altu ai face bine sa ii spui ce simti si sa lasi un pic dupa eawinkingasta ar fi o dovada concreta ca o placiwinking

| NewTerminator explică (pentru NameHarris):

Pare prea direct si imi e sa nu o sochez prea tare si sa reactiobeze gresit(se duce si barfeste. Chiar nu vreau sa le dau unir prosti motiv de misto si sa arat ca m-am inmuiat)

| NameHarris a răspuns (pentru NewTerminator):

Atuncea incearca sa mai lasi de la tine sa va apropriati sa va incelegetiwinking

| NewTerminator explică:

Pai da mai oamenilor, dar acel update insena un change. Ea nu face rabat de la regula, si ei ii plac tipii aia de mai sus, doar ca e diferita in sensul prezentar anterior.

Cum sa ma schimb? Adica nu sunt tipul acela stock de misogin. Am precizat ca my bf este o fata cu care ma inteleg bine si vb si ne intelegem. Eu am o parere proasta despre fetele din ziua de azi pentru ca sunt atrase de feminizatii actuali, si nu se mai respecta ele insesi si le acepta nesimtirile.

Si sincer mai bine raman cu admiratul si ma calugaresc decat sa ma transorm intr-un ciudat din aia.

Poate pot sa-i demonstrez altfel ce simt pentru ea, dar nu stiu cum

Si ce presupune acea autoeducatie?

| NewTerminator explică:

Nu prea ma ajutati! Nu dati niste sfaturi concrete cu exemple calare. Cel putin asta de deasupra e cel mai varza

| NewTerminator explică:

Tiam trimis mesaj marianmc.

Si tu domnisoara... Iti dai eaa ce ororare. Chiar exist si poate mai sunt si altii ca mine care nu suporta fetele care nu au respect de sine si accepta sa fie terfelite de baieti doar ca sa fie populare si de gasca

| NewTerminator explică:

1(nu mai stiu numele, dar persoana cu individul de 19 ani). In primul rand sa ne indeplineasca cerintele alea de bun simt(sa nu se autodevalorizeze ca fata, sa fie draguta(nu doar fizic, in general) si de treaba, cu tupeu, dar si cu acea rusine tipic feminina). Nu trebuie sa se apropie in nu stiu ce fel, trebuie doar sa vorbeasca, sa fie sociabila(chiar daca noi nu suntem). La mine nu se prea intampla sa nu observ o astfel de fata penteu ca am spectrul vizual curat si fara fete din astea cu caracter de trotuar.
Daca noi avem o anumita fata in vizor, atunci trebuie sa muncesti mai mult cu el.
Sa sti ca va aprecia daca TU esti cea care il invita la o iesire in grup(dar sa fi tu), stai langa el(nu in "sufletul lui" pentru ca bate la ochi si se va simti ciudat si pote va recurge la misoginisme). Apoi poti sa ii propui sa iesiti voi doi(da sa fiti doar voi doi cand faci asta ca altfel se sperie si...) si acolo poti sa te descurci ca esti fata.

Frate din victima am ajuns sa dau sfaturi.

Si marianmc:
Problema mea cu vb cu fetele cred ca se trage foarte tare lipsei de socializare si statul cu tastatura in brate. Pe fb pot sa vb cu orice fata ore in sir(si nu caut pe net subiecte, pur si simplu vorbesc), dar fata in fata ma pierd.

O sa incerc ce miai propus, dar am cam facut ce mi-ai zis, urmatoarea etapa.

Pt restul: refuzul nu prea e o optiune pentru ca tin la ea si nu sunt foarte multe fete de acest gen.

| Florinx123 a răspuns:

De ce sa te tot feresti? Spune-i direct ca vrei mai mult. Ce se poate intampla?
O sa accepte sau o sa te refuze si tu vei cauta alta.

| MarinaMC a răspuns:

O sa incerc sa te ajut ^^ dar mai intii ar trebui sa stiu anumite detalii ca sa stiu cum sa te ajut )
1. Unde te poti vedea cu ea? (la scoala, in curtea casei etc.)
2. Dupa parerea ta ce gen de persoana este ea?
3.Cam de ce virsta este?
4.Ce comportament avea inainte sa se supere pe tine?

| MarinaMC a răspuns:

Daca suteti intro scoala ai sansa so vezi de mai multe ori pe zi...
Uite eu iti dau doar sfaturi nu-ti spun concret ce sa faci... deja totul depinde de tine. tu decizi )
De fiecare data cind o vezi prin scoala salut-o dar nu intr-un mod ironic ca sa creada ca-ti bati joc de ea. vorbeste frumos )
Daca ai sansa sa stai linga ea intreb-o ce face, si chiar daca ea iti raspune nu prea politicos tu continua sa vorbesti frumos... ai sa vezi la un moment dat se va mai inmuia (fii rabdator)
Daca iti vor reusi toate acestea deja o sa treci la un alt pas
Iao de o parte (nu cu brutalitate) frumos... si zii ca iti pare rau pentru toate neeintelegerile pe care leati avut si ai vrea sa fiti prieteni )
Daca mai ai intrebari. mi le adresezi happy

| veronicaveroni2 a răspuns (pentru MarinaMC):

Uite ce asteptari am eu de la el: sa-mi fure un sarut! crede-ma ca nu o sa regreti poate ca asta asteapta si fata de care iti place.

| MarinaMC a răspuns (pentru veronicaveroni2):

Nu cred ca asta este tocmai genul de lucru pe care lar face New Terminator big grin are doua defecte: e varza la discutia cu fete si deaici reiese ca e si rusinos nustie cum sa inceapa o conversatie cu fata de care-i place si al doilea e orgoliul. persoanele cu orgoliu nu pot sa-si exprime emotiile liber. deci chestia cu furatul unui sarut nu cred ca este o idee foarte bune in cazul lui happy

| NewTerminator explică (pentru MarinaMC):

Ms

| MarinaMC a răspuns:

Lasa fb-ul si incepe sa conversezi fata in fata... vei ajunge la un moment cind din cauza emotiilor si neexperentei in conversatii vei recurge la violenta (tu deja ai probleme de acestia, din cite am inteles) In legatura cu fata aia. as vrea sa stiu anume ce ai facut? pentru ca mai apoi sa stiu ce sa-ti zic mai departe. poti sami scrii in privat daca doresti happy

| NewTerminator explică (pentru MarinaMC):

Tiam dat mesaj

| MarinaMC a răspuns (pentru NewTerminator):

Pai trebuia de la inceput sa-mi spui ca suteti in aceiasi clasa, aceasta schimba radical lucrurile, o vezi in fiecare zi stai cu ea in aceiasi clasa ore de ore
cum ti-a vorbit ea? cam suparata? politiocosa? ati mai vorbit dupa asta? sau atunci a fost ultima data? (mai intreab-o daca nu vine la clatitele pe care i li-ai propus) este un motiv bun pentru o noua conversatie cu ea happy
PS: mesaj nu-ti pot trimite, scrie ca nu accepti mesajele private
Daca doresti poti sa-mi trimeti adresa de fb si vom vb acolo, asta desigur daca doresti happy

| NewTerminator explică (pentru MarinaMC):

Tiam trimis adresa mea de mess pe mesaj. Nu dau fb pentru ca vreau sa ramanem in anonimat.

| MarinaMC a răspuns (pentru NewTerminator):

Ok... nici o problema happy

| NewTerminator explică (pentru MarinaMC):

Astept sa ma adaugi.

| MarinaMC a răspuns:

Ti-am scris pe yahoo

| veronicaveroni2 a răspuns:

Buna!
Am zambit dupa ce am vazut postarea ta pentru ca exact asa este si un coleg de-al meu. Eu am 19 ani.
Eu zic ca fata te place, altfel nu ti-ar permite sa glumesti cu ea.

As vrea sa te intreb ceva: cum ar trebui sa se apropie de voi fata pe care este evident ca o placeti, dar nu recunoasteti? il plac, il vreau, dar cand vad ca tot timpul imi "arunca" niste replici de parca n-ar fi reciproc.