| AndaAndutZa20 a întrebat:

Sal TPU:Xbig grin FundItSa:X! as avea o mica intrebare, acum 2 saptamani am avut pimul contact sexual [neprotejat], dupa ce am facut dragoste a doua zi dimineata cand m`am trezit am fost la baie, si cand imi vine sa fac [treaba mica] ma doare destul de tare, la inceput ma durea foarte tare insa acum s`a mai domolit dar totusi doare si acum, acum de cateva zile ma doare foarte tare abdomenul in partea stanga si partea dreapta, as vrea sa stiu si eu de ce sunt durerile astea? si as mai dori sa stiu daca este de rau sad imi este frica, prietenul meu nu a ejaculat in mine insa imi este frica de o posibila boala:-

Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Este din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala, atunci cind ti-a patruns in vagin, a fost putin traumat, insa se videca dupa citeva zile. Asa va fi si al doilea, slabe sanse al treilea si la urmatoarele vor trecea. Nu este din cauza ca ai facut protejat sau neprotejat, si nici boala sau infectie nu cred sa fie deoarece nu are cum ca simptomele sa se manifeste asa de rapidwinking

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai ales cu o infectie cu transmitere sexuala, care afecteaza si orgenel genitale si tractul urinar. Repejor la ginecolog. ia-ti si partenerul cu tine, veti primi amandoi tratament

| saby26 a răspuns:

Nu cred ca ai fi gravida.nu ne-ai spus daca ti-a venit ciclul menstrual.pentru prietenul tau a fost tot prima data? daca nu s-ar putea sa te fi ales cu o infectie gen candida daca el a mai facut-o si cu alte fete sau sa fie o anexita adica o raceala josdar cel mai bine mergi la un medic ginecologmacar pentru o echografie{daca esti minora poti merge doar cu un adult}bafta si sper sa-ti fie bine

| xXx_6966 a răspuns:

Daca te doare abdomenul e posibil sa fii insarcinata.

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Dupa primul contact sexual majoritate fetelor au parte de dureri, usturimi sau tot felul de senzazii deranajante in zona intima pentru o perioada. Eu dupa primul contact sexual aveam usturimi, iar cand imi faceam treaba mica ma ustura si mai tare. Ca a inceput sa te doara abdomenu dupa 2 saptamani nu cred ca are vreo legatura cu contactul sexual. Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme.

| Alexutza0802 a răspuns:

Bnu cred ca este vreo boala avand in vedere ca este primul contact sexual,trebuie sa ne gandim la treaba ca atunci cand o ''domnisoara'' isi incepe vta sexuala ea trece de la ''fata'' la ''femeie'', corpul sufera anumite schimbari, cred ca este normal sa te doara

| MyNaMeYsPrO a răspuns:

Tea dezvirginat. Nu tiai dat seama? Sau erai deja?