| ioana22oana a întrebat:

Sall copilashi :X am o urgenta.sad de curand m-am despartit de "prietenul meu" fiind spus oarecum deoarece el cand ne-am cunoscut avea prietena de 3 ani.mi-a spus ca o sa o lase pentru mine ca il enerveaza si ca se simte mai bine in compania mea.sad acum 2 seri mi-a spus ca nu mai rezista asa si ca mai bine punem punct.ce fac sa se intoarca la mine? ca il iubesc crying va rog ajutati-ma...[-O

Răspuns Câştigător
| alyzee a răspuns:

Nu prea ai cum sa-l faci sa se intoarca, cel mai bun lucru pentru tine acum este sa incerci sa treci peste, sa-l uiti si cu timpul sa incepi alta relatie cu cineva care nu are prietena. Toti invatam din greseli, invata si tu din asta.
Gandeste-te ca daca prin absurd s-ar intoarce la tine si ar renunta si la relatia lui de 3 ani, crezi ca l-ar impiedica ceva sa nu te insele si pe tine.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa stai cu cineva 3 ani inseamna ceva totusi....la tine a cautat ceva ce seamana mai mult cu o aventura si nu cred ca il poti face sa se intoarca la tine

| buzeduulci a răspuns:

Sa iti fie rusine. cauta`ti altu, nu lua de la altele!

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru buzeduulci):

Frumos gandit raspunsul tau!

| buzeduulci a răspuns (pentru itisnothingbutsomefeelings):

Pai eu am un prieten de 3 ani si iti dai seama ca as face pe dracu in patru daca s-ar baga o copila/fata intre noi... tu nu ai face la fel?

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru buzeduulci):

Pai da, normal, cred ca oricine care a investitit timp si sentimente intr-o relatie ar face la fel, am apreciat raspunsul tau comparandu-l cu restul raspunsurilor primite de ea.
Ea a fost " a cincea roata la caruta" in acea relatie si tot ea se plange!
Ce le-as face si eu astora!
Bafta, Iulia.

| buzeduulci a răspuns (pentru itisnothingbutsomefeelings):

Exactt. morcand vad fetite din astea care se baga dracu in relatiile altora. daca am avut si eu canva un moft sa am pe cineva, totusi nu l-am suflat alteia... adica. ce tie nu-ti place altuia nu-i face. cam asa merge treaba... big grin

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru buzeduulci):

Cam asa merge treaba la oameni, nu la animalele primate numite "oameni". E trist dar asta e adevarul.

| buzeduulci a răspuns (pentru itisnothingbutsomefeelings):

Bine zis!

| alixD a răspuns:

DAca era cu aia de 3 ani fi sigura ca u ai fost doar o aventura pentru el asa ca gaseste si u altu care sa nu aiba pr si sa te iub asa cum zici ca il iub u pe... BFT :* happy

| CGA93 a răspuns:

Daca avea prietena de 3 ani iti spun sigur ca se cam plictisise de ea si ca voia ceva nou, adica pe tine, dar nu neaparat pentru ceva serios ci poate doar asa ca rezerva. Nu te supara stiu ca suna foarte urat dar ti-o spun sincer ca baiat pentru ca stiu cum gandim cateodata. Mai bine ar fi sa incerci sa treci peste chiar daca il iubesti, daca zici ca asa usor ti-a zis sa puneti punct. Nu trebuie sa imi asculti sfatu neaparat eu ti-am zis parerea mea, cum cred eu ca stau lucrurile.