| MyDanutsa a întrebat:

Buna la toti ..As vrea sa va cer sfatul pentru ca deja nu mai stiu cum sa procedez am mare nevoie de ajutor(. acum 3 luni in urma am cunoscut un baiat am inceput sa-l plac atit de mult m-am atasat enorm de el stiind ca el nu ma place ci doar tine mult la mine ..am fost cu el doar o saptamana, dupa o saptamana mi-a spus ca o place pe cea mai buna prietena amea deoarece vorbise si cu ea inainte de a vorbi cu mine, eram distusa cind am auzit asta si prietena mea a inceput sa il placa si a iesit cu el ceva timp iar eu plingeam si sufeream pentru ca ma tradat si el si cea mai buna prietena. dupa o luna ei s-au despartit deoarece prietena mea mi-a zis ca nu poate fi nimic intre ei si si-a cerut scuze pentru tot iar eu am iertat-o deoarece tineam foarte mult ea ..aum 3-4 zile in urma el mi-a scris mie si mi-a zis sa-l ajut cu niste muzica iar eu pentru ca mai comunicam cu el intr-o conferinta mam oferit sa-l ajut ..si am iesit cu el pentru ai da muzica pe care m-a rugat sa i-o dau,stiu ca poate nu am procedat corect insa inca il iubesc, dupa ce am mai stat cu el si am mai discutat mi-a zis ca se simte foarte bine cu mine si ar vrea sa mai iesim, stiam ca nu ma iubeste insa tine foarte mult la mine, mereu ma cuprinde dulce si ma saruta pe frunte si ma tine in brate strins..am iesit inca o zi cu el pentru ca trebuia sa-mi dea flash-ul cu muzica inapoi ..am stat cu citeva ore insa mi-a zis ca niciodata nu o sa iubeasca deoarece nu are timp de asta insa tine mult la mine si nu o sa regret de nimic cu el.iar eu i-am zis ca e ultima oara cind ma mai vede deoarece tine totul in taina nu vrea ca nimeni sa stie ca ies cu el vrea sa fie cu mine doar ca sa se simte bine cu mine insa nu ma iubeste. cer scuze pentru greseli dar va rog ajutati-ma nu stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

PAi in primul rand, trebuie sa constientizezi ca tipul asta e de pe alta lume. Habar n-are ce vrea, e nehotarat si se cam joaca cu tine.
Trebuie sa constientizezi ca daca o sa continui sa ti in continuare la el, o sa-t faci singura rau. Baiatul a fost corect cu tine, ti-a zis ca nu te iubeste, de ce te amagesti?
Pe planeta asta mai exista o gramada de baieti, care ar putea sa tina la tine, sa te iubeasca la fel de mult cum il iubesti pe acest baiat.
Se merita sa iti faci rau pentru cineva care nu are aceleasi sentimente fata de tine? De ce sa suferi degeaba? De ce sa fii trista cand poti sa fii fericita alaturi de altcineva? Gandeste-te si tu logic, iti vei da seama ca nu se merita!

| MyDanutsa explică (pentru Șurubelniță):

Multumesc frumos m-ai ajutat foarte mult.o sa incerc sa-l uit :*

4 răspunsuri:
| Cosmyn_Nitu_1999 a răspuns:

Cauta`ti pe cineva cu care sa petreci timpul mai mult(un baiat) si vezi cum reactioneaza...

| MyDanutsa explică (pentru Cosmyn_Nitu_1999):

Am incercat ..era un prieten de al lui si stii care a fost reactia lui ''Credeam ca esti altfel''

| MyDanutsa explică (pentru Cosmyn_Nitu_1999):

Am incercat cu un prieten de al lui si asta mi-a zis ''credeam ca esti altfel''