| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Pentru a avea o viata sexuala fara probleme ce ar trebui sa fac. Mentionez ca sufar de ejaculare precoce... Plizz ajutati-ma

6 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Convingeti iubita sa foloseasca contraceptive de alea care se iau zilnic, iar tu vei avea o viata sexuala mia usoara. Dar mai bine consulta un doctor...Aici dam indicatii doar din propriile noastre pareri nu mereu eficiente...

| Necunoscută a răspuns:

Ar trebuie să foloseşti tu ( în calitate de bărbat) prezervative. Dacă nu, femeia contraceptivehappy

| Zazu a răspuns:

Sa iti controlezi singur ejacularea, care se face cu antrenament.Erectia are mai multe trepte, la fiecare "treapta" te opresti, schimbi pozitia, te scarpi dupa ureche, bei o cafea, te gandesti la bau-bau, si incepi iarasi.La fiecare intrerupere erectia scade din intensitate si nu ajungi sa ejaculezi decata tunci cand vrei.Asta cere timp si experienta, din partea ta si a partenerei, mai ales a ei.Cand excitarea este in punct maxim, penisul este suprasolicitat de catre presiunea sangelui, daca schimbi pozitia, daca intrerupi penetrarea, sau cauti o modalitate mai"rece" de a te excita, erectia scade. Te exciti prea repede, asa ca, ia-o mai incet, si de fiecare data cand simti ca erectia este mai intesa decat in secunda care a trecut, te opresti.Asta nu inseamna ca trebuie sa pleci la plimbare, doar ca trebuie sa scazi intensitatea excitarii cu o modalitate care iti mentine erectia, dar nu o intensifica. Evita zonele partenerei care te "innebunesc", cauta zone mai neutre.Asta nu se poate face de pe o zi pe alta, dar cu timpul trebuie sa te inveti sa te controlezi singur. Uneori este deranjant pentru o femeie ca actul in sine dureaza mult, dar nici nu trebuie sa termini in 3 secunde, este frustrant pentru amandoi.Bafta!

| stcalin a răspuns:

Sa te tina mai mult nu te gandi la ce faci... gandeste-te la altceva si o sa dureze mult, exagerat de mult chiar. bafta!

| EdUaRdOo a răspuns:

Foloseste durex perform.contine o substanta care iti amorteste putin soldatul si o rezisti peste 30 de minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste prezervative si nu in ultimul rand consulta un doctor.happy