| Anonimussssssssssssssss a întrebat:

SAll TPU am 14 ani si merg la liceu si as vrea sa stiu de la ce varsta ar fi indicat sa intretii relatii sexuale:happy

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Teoretic un baiat este pregatit pentru o astfel de aventura dupa varsta de 16 ani, dar, acum este decizia ta daca vrei sa faci sex la 14. Gandeste-te bine daca persoana cu care o faci merita, si, la consecinte. Este OBLIGATORIE protectia, doar nu vrei sa ai un cpoil la 14 ani sau vreo BTS (boala cu transmitere sexuala. )Bafta!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 18 ani cand ai sa ai destula minte sa suporti consecintele unui act sexual

| Emilian65 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de invatat decat sa te gandesti la sex.

| mentholinks a răspuns:

Ar fi indicat sa o faci in noaptea nuntii tale.

| Drolja a răspuns (pentru mentholinks):

În noaptea nunţii se numără cash-ul, îţi zic eu, nu-ţi arde de altceva după ce vezi cât au băgat în ei oaspeţii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Iaca ca ai zis si tu sheva frumos.bravos.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Si urat ce am zis?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Ma pe la religie nu pre te descurci.da hai sa-ti una despre un criminal in serviciu comandat, adica, soldat in armata germana, scopit de acestia fiindca luptase in legiunea straina, si catolic fiind se stramutase la musulmani; unul dintre camarazii sai a spus ceva urat despre Dummnezeu; Acesta,{legionarul}a luat pumnalul si l-a aruncat spre respectivul pe langa urechea lui in copac.Sa nu-ti bati joc de cele sfinte.mi s-a parut ca vad o veverita.Camaradul sau a spus; bine ca nu-ti tremura mana, altfel acuma iti tremura constiinta.deci nu conta ca era musulman, putea cineva sa creada si in sfantul copac, dar daca ala era sfant pentru el, nu trebuie sa-ti bati joc.de aia nu suport eu ateii care nu cred in nimic, dar se intereseaza cu ardoare si critica orice credinta, in care ei nu cred si nu au nici o treaba.intelegi? putem discuta civilizat si cu respect.dar fara atingere de cele sfinte, fiindca constiinta chiar tremura in adancul ei pentru ce are ea mai sfant.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg. Adica tu vrei ca intr-un fel daca oamenii dorm sa-i lasi sa doarma si sa nu le tulburi somnul fiindca a pornit incendiul. Nu cred ca mi-am batut joc de nimeni, poate am mai glumit pe ici pe colo dar cu Dumnezeu nu e de gluma, eu m-am convins de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Dreptul de a visa nu ti-l poate lua nimeni niciodata.doar curand,curand cand dreptul la libera constiinta iti va fi ingradit si nu vei putea nici sa gandesti ce vrei, fiindca vei fi stapanit total de stapanitorul veacului astuia care e pomenit in biblie. daca esti tanar, poate il vei cunoaste, daca esti in varsta il vor apuca urmasii tai. daca crezi ca sant minciuni si basme, e treaba ta.dar vezi-ti de ea si nu de treburile celorlalti.

| Eduard196 a răspuns:

Asteapta pana te casatoresti. altfel iti distrugi toata viata pentru ca prima persoana cu care faci asta e cea de care te atasezi cel mai tare iar cand te vei casatori te vei gandi la acea persoana. imagineaza ti cum se va simti partenerul de viata. o sa iti distrugi casnicia

| Devilgrim a răspuns:

De vrei sa treci anul acesta cu note de 10 la biologie poti.
Dar de vrei o relatie serioasa mai ai timp.

| anaaandr17 a răspuns:

In niciun caz la 14 ani.laughing 17-18 Cred ca este ok.