| BlackShadowz a întrebat:

Azi dupa ce am venit de la scoala, am mai stat putin cu niste colegi (eram 2 baieti si 2 fete) de la mine din clasa afara "la o bulagareala" si deodata, unu o intreaba pe urata clasei (care era cu noi) de ce sta mereu ca o catea amarata dupa noi si dc ne urmareste. Asa, si apoi, in timp ce eu mancam cipsuri, unu dintre ei i-a dat cu un bulgare in fata in timp ce ea isi sugea acadeaua linistitarolling on the floor), apoi a sarit la bataie pe ala si am inceput sa facem misto de ea ca se da la el si ca ii face avansuri (si chiar ii place de el). Apoi, cei 2 baieti au mers mai incolo si barfeau, dupa aia m-am dus eu si i-am intrebat ce tot barfesc si mi-au zis: "Nu stii? Diana, i-a spus lu asta ca cica nu e bine sa isi faca baie cand e pe ciclu! Si chiar pute rau de tot! N-ai obs?", eu am observat demult dar nu i-am spus ca sa nu se supere si atunci cand mi-au zis baietii, am inceput sa rad si ca zic "doamnee", apoi a auzit cred si a inceput sa fuga spre casa. Ce sa fac? ca mi-e frica sa nu ne spuna dirigintei.

46 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i tu dirigintei si parintilor tai si cere-ti iertare de la colega ta in public (de preferat in prezenta tuturor celor prezebti la discutia de azi). daca fata are suflet mai bun ca tine, te va ierta.

| elasexygagica a răspuns:

Esti invidioasa ca aia doi nu te-au pipaittongue

| Castiel a răspuns:

Sper ca va da afara din scoalahappy Cum crezi ca se simte "urata clasei"? Voi chiar sunteti monstrii? Nu aveti suflet? Si daca ii spune lui maicasa si maicasa este genul de om care ia masuri poate sa va faca reclamatie la toti si sunteti dusi la pshiholog sau va vor muta intr-un institut disciplinar ceea ce faceti voi se numeste terorism sentimentalhappy In fine asta in cel mai rau caz, cum eu urasc oamenii ca voi si cum vad unu ca voi ma abtin sa nu-i rup capu... sper ca o sa patiti tot ce este mai rau! Bafta va doresc numai rau!

| harciog a răspuns:

Ar trebui sa va dea de gindit ca inainte de orice birfa timpita sa va puneti voi in locul celei sau celui care a stirnit birfa.Sa zicem ca nu-i din cauza nespalarii cit e din cauza intimplarii venirii ciclului brusc. Daca erati voi in locul ei cum v-ati fi simtit?

Răspuns utilizator avertizat
| 354 a răspuns:

Buna seara, baietas tu crezi ca este corect ceea ce ati facut? eu nu cred ca este corect sti de ce? pentru ca nici-o fiinta de pe lumea asta nu se poate considera urata.

| BlackShadowz explică (pentru 354):

Apropo, sunt fata

| ochiverzi91 a răspuns:

Esti tampita.

Răspuns utilizator avertizat
| purpleice a răspuns:

Printesalaughing daca tu ai sesizat ca miroase putin urat,de ce nu ai luat-o intr-o parte sa-i spui, cred ca intelegea ca nu o fi batuta in cap, nu era nevoie sa va bateti joc de ea. oricum dupa cum vorbesti nu cred ca ai mai mult de 13 ani.ideea e ca nu trebuie sa te porti urat cu oamenii, pentru ca nu stii cand vei fi pusa intr-o situatie asemanatoare, si nu iti va lua nimeni apararea ba din contra vor rade toti de tine.nu stii cand se intoarce roata, ai grija.

| Annie2498 a răspuns:

Foarte bine ati facut. Ce dka va zice la diriga? Aveti dreptate in fond si la urma urmei.laughing. Nimeni nu zice ca dka ii pe ciclu n-are voie sa faca un dus. Eu chiar si in prima zi fac. dka ii cazu. Ii spuneti la dira k nu va convine sa stati k aia care miroase in clasa.

| BlackShadowz explică (pentru Annie2498):

Faza e ca nu prea putem sa scapam de ea ca sta si ne urmareste mereu si se milogeste ca sa o bagam si pe ea in seama...Dar cum naiba sa bagam in seama o jegoasa care pute a veceu?:-s

| Rockart a răspuns (pentru BlackShadowz):

Dacă erai şi tu *urâta clasei*, toţi îşi băteau joc de tine şi te bârfeau ai fi stat şi tu după fundul tuturor cerşind puţină atenţie din când în când. Ce dacă mirosea urât, frate? Vorbeai foarte frumos cu ea între 4 ochi în legătură cu asta şi gata. Din moment ce-a luat-o la fugă când va auzit, înseamnă că e totuşi o fată simţită şi se poate schimba.

| BlackShadowz explică (pentru Rockart):

Conteaza ca nu's ca aia si ca toata lumea vrea sa vorbeasca cu mine. Si in primul rand nu am deschis eu barfa

| Annie2498 a răspuns (pentru BlackShadowz):

Da zii sa termine, sau luati`o voi inainte si spuneti`o la diriga. zice`tii ca miroase, ca nu se spala, ca va tot urmareste, si daca nu vrea sa ia masuri, atuncii punetii pe parintii sa ii zica la sedinta. Ce naiba nu sunteti obligatii sa ii simptitii mirosurile.

| BlackShadowz explică (pentru Annie2498):

Annie, scuze dar nu pot sa iti dau mesaj pentru ca sunt membru junior si nu ma lasa.

| Annie2498 a răspuns (pentru BlackShadowz):

Atunci nu poti sa mi`l lasi aici?

| Rockart a răspuns (pentru BlackShadowz):

Şi dacă nu eşti ca ea înseamnă că trebuie să îţi baţi joc de ea sau să o bârfeşti? Nu contează cine începe...

| danytkd13 a răspuns:

raised eyebrowsFrumos comportamentstraight face. Daca erai u "urata clasei" si faceu toti misto de tine cum te simteai? Ar fi foarte bine daca v-ar zice directoareitongue...nu e frumos sa te iei de cineva de genu' asta.Si eu am in clasa o fata care e mai ciudata, dar o lasam in pace nu o facem urata sa chestii de genu.A fost urat din partea voastra sa ii faceti asa tonguetonguetonguetongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti mintea cat gaina (poate mai putin chiar). Voi ca va bateti joc de saraca fata, iar aia ca nu se spala cand ar trebui cel mai mult sa aiba grija de igiena personala. Auzi cica nu e bine sa faci baie cand e pe ciclu...

| BlackShadowz explică (pentru suntserios):

Pai daca asa ne-a spus aia noua.

| pink425 a răspuns:

Copii fara minte ...intai uitati-va la voi si dupa aia judecati pe cei de langa voi... Urasc genu asta de oameni

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cat ma enerveaza oamenii care pun etichete gen "urata clasei".
Esti tu o frumusete cumva?

| Fytzy a răspuns:

Sa-i spuna dirigintei? Nu ati fost in interiorul scolii nu ar trebui sa iti faci probleme. Si mai lasati si voi barfele pe cand sunteti singuri rolling on the floor. FUNDA?:*:*:*

| Jimitakuka a răspuns:

BlackShadowz cei asta? cum s-o faci,, urata clasei'' da de cand esti tu mare rege in scoala? Am 2 sfaturi pentru tine:
1. Cereti scuze impreuna cu prietenii aia ai tai (da scuze nu scuze pa)
2.Pentru ce o lovesti? Are si ea un suflet ca voi poate e ea mai slaba dar nici chiar asa! Urat comportament aveti ar trebui sa va scada nota la purtare destul de bine!
Iti doresc o zi buna! Gandeste-te la ce ai facut si cerei scuze

| BlackShadowz explică (pentru Jimitakuka):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti nebuni cu capu, asta este omulte, o mirosat ce sa facem, nu trebuie sa te razi de altu, ar trebui sa va scada media la purtare rolling on the floor

| izuca333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu pentru ca ce s-a intamplat,cum spunea si fytzy,nu avea loc in interiorul scolii,asa ca dna diriginta nu trebuie sa aiba legatura cu asta. Fata barfita ar putea sa se duca la parinti sa le spuna,dar putin probabil ca parintii fetei sa va faca ceva,cel mult sa ii spune dnei diriginte,iar dna diriginta doar sa ii certe sau sa le bata obrazul(daca e domn diriginte:barbat adica, nu au nicio sansa sa fie certati de el, parerea mea!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am saturat de pitipoance de duzina de genul tau, care se dau mare printese in scoala, si miss popular cand nu sunt decat niste speriate de viata, niste stresate si scuza-mi exprimarea, niste proaste.
Dar nu va veti da seama de calitatile astea, decat atunci cand veti iesi cu adevarat in lume si veti vedea ca viata nu inseamna numai distractie, popularitate si prostie, ci si cultura, responsabilitate si bun-simt.
La una ca tine nimeni nu o sa aiba pretentii mari, probabil vei fi cunoscuta la locul de serviciu drept "aia care zicea ca vorbeste toata lumea cu ea" si nimic mai mult.
Pentru tine poate asta ti se pare bine, dar pentru societatea adevarata din ziua de azi este lucru foarte trist sa fii cunoscut doar dupa gura.
Pe mine persoanele de genul tau ma dezgusta si nu am intrat niciodata in contact cu ele cat de "populare" au fost.
Si eu nu cred ca tu esti de vreo frumusete speciala de iti permiti sa critici fizicul altora.
Parca si vad ca esti una, imbracata ca la colt de strada, monotona si ca vai de ea, care se modeleaza dupa altii ca sa para "cool".
E vina si colegei tale ca sta cu scursuri ca voi, dar probabil isi va da seama daca nu acum, in curand de adevarata voastra "valoare".
Hai salut, si apropo daca vrei sa ma injuri in privat am deschis la juniori, deci esti binevenita sa ma "luminezi" cu inteligenta ta.
P.S.: care era faza cu cipsurile in contextul tau? Ca nu vad legatura cu subiectul. Ce ma intereseaza pe mine si pe altii de altfel, ce bagi tu in gura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum ar fi ea, este colega voastra si tu ai dat dovada de cea mai mare marlanie, josnicie si imaturitate facandu-i asta.
Nu esti cu nimic mai speciala decat o "fufa" de genul acela care sta toata ziua cu grupul si face misto pe seama altora. La comportamentul pe care il etalezi aici nici nu vreau sa imi imaginez cum ai incercat sa o "ajuti" sa se integreze in grupul vostru.
Voi trebuie sa acceptati ca nu toti oamenii sunt la fel si toti ne comportam diferit.
Iar spre cultura ta generala domnisoara afla ca atunci cand esti la menstruatie nu e bine sa faci baie in primele zile fiindca la unele persoane asta determina oprirea acestuia, ce duce la formarea unor cheaguri care determina multe alte probleme si poate cauza dureri si multe neplaceri mai ales la urmatoarea menstruatie.
Se poate face un dus scurt si apa cat mai potrivita dar in niciun caz baie, fiindca daca apa din cada nu e ajustata la temperatura potrivita poate determina hemoragii in cazul unei ape fierbinti, ceea ce este mai mult decat periculos.
Data viitoare, inainte sa mai radeti ca prostii de persoana ei mai informati-va si din punct de vedere medical ce implica anumite bai la anumite afectiuni.
Oricum fara suparare, dar iti prevad un viitor sumbru in societate la un caracter ca al tau si prin asta ma refer la viata de post-scoala daca nu te vei mai maturiza si nu iti vei forma un caracter si o personalitate fara sa te iei dupa altii ca un mim.

| fl0ryn22 a răspuns:

Fetito suferi de vedetism?! ''urata'' clasei, te-ai gandit ca si ea are un suflet? dar nu, pentru toti conteaza ambalajul, sa iti zic ceva majoritatea fetelor frumoase o sa ajunga ''haimanale'' de? pentru ca sunt frumoase! si cu siguranta tu sau celelalte care v-ati batut joc de fata respectiva va credeti ''vedetele'', miezul clasei dar sa stii ceva roata tot se mai invarte o data oricat de patrata ar fi ia... urat din partea voastra, RUSINE!

| HipHop4Life a răspuns:

Iti sugerez sa vorbesti cu baietii respectivi si sa le spui sa nu recunoasca nimica. laughing)
Alta situatie nu prea vad.

| BlackShadowz explică:

Castiel si FortaUniversului, nu crd ca mai ziceati lucrurile alea daca erati cu mine in clasa...credeti-ma... Nu crd ca v-ar placea ca de fiecare data sa fie una din asta care sa se bage in seama pe toate caile posibile si sa va urmareasca cand mergeti acasa cum ii urmareste moartea pe bosorogistraight face.

| Castiel a răspuns (pentru BlackShadowz):

Daca eram cu tine in clasa o aparam pe aia asa sa va oftic pe voi astia "smecherii" de nu va aruncam in zapada si va sufocam asa nitel in fiecare zi va bateam sa sune apa in voi! Cand vezi ca un om are probleme incerci sa-l indrumi din bun simt si pentru faptul ca este in aceeasi clasa cu tine unde ar trebui sa fiti uniti cat de cat! Daca dupa ce ai fi vorbit cu persoana respectiva cu probleme si tot nu ar fi bagat la cap atunci iai fi spus dirigintei si diriginta ar fi vorbit cu parintii ei asa face un om civilizat si normal cu bun simt asta sau procedura voastra de handicapatihappy Lasa ca o sa patesti si tu la fel mai devreme sau mai tarziu! Si chiar daca nu ai inceput tu zvonurile era frumos ca unu din voi sau chiar toti sa-i spuneti ca a fraierito si sa se spele cum am zis mai sus, un om normal ar fi incercat sa ajute putin!

| BlackShadowz explică (pentru Castiel):

Daca erai la noi in clasa si ziceai astea, iti garantez ca plecai cu coada intre picioare si ajungeai mai rau ca aia, deci stai cuminte si sa te vad ca raspunzi la alte intrebariwinking

| Castiel a răspuns (pentru BlackShadowz):

La pariu ca va rupeam gatu?happy

| BlackShadowz explică (pentru Castiel):

2 vs 28, nu crd

| Castiel a răspuns (pentru BlackShadowz):

Dar ce zici de 34 vs 28 eu find in a 11-a?happy si oricum nu sunt prost ca tine sa ma bat cu toti va prindeam pe rand si va omoram si cand va uneati impotriva mea va spuneam la diriginta si va luati ****laughing) dadeam vina pe voi nu totu se rezolva cu forta trebuie sa si gandesti si oricum mai intai ii bateam paia smecheri si aia lalti se retrageau asta daca era 2 vs 28 si daca nu fugeam si dupa va pandeam pana cand ramaneati putini si va rupeam sunt multe modalitati happy

| BlackShadowz explică (pentru Castiel):

Pe noi ne credea pentru ca suntem mai mici, deci *** off!

| Castiel a răspuns (pentru BlackShadowz):

Ce fucked up esti... mereu pe ala mai mare il crede toata lumea laughing so you got fucked! si oricum mie nu imi este frica de diriginte/profesor intr-un an l-am batut pe unu si mai mare ca mine cu un an asta cand eram in a 7-a si nu am patit nimic doar mi-a facut morala chatterbox va bateam oricumlaughing

| BlackShadowz explică:

Ok...e pinksugar70, al tau care e?

| BlackShadowz explică:

Castiel, crede-ma ca am incercat de vreo 5-6 ori sa o ajut pe fata aia, insa mi-am dat seama ca vorbeam cu peretii! Am incercat so intregrez in grupul nostru sa ii iau apararea dar nu a vrut sa ma asculte! straight face Si pana la urma am cedat si nu mi-am mai uscat gura degeaba si oricum faptul ca am incercat sa o ajut pentru. ceilalti li se parea ciudat si faceau misto si de mine. Asa ca n-am avut incotro!

| ale290200 a răspuns:

Pai si noi avem o fata in clasa care pute a hoit(mort) laughing si eu i-am zis la diriga s.o mute din banca si o mutat.o in spatele clasei intr-o banca, singura.deci na... depinde ce dirig/diriga aveti

Răspuns utilizator avertizat
| madha17 a răspuns:

Blackshadowz esti o proasta pentru ca nu stii ce este in sufletul colegei tale si cel care a scos acea barfa este mai prost/proasta ca tine pentru ca nu gandeste si este de o imaturitate crunta. Daca as fi in locul tau as lua un cutit si mi-as taia venele sa scap lumea de inapti ca tine si colegii tai care au ras de acea fata.

| BlackShadowz explică (pentru madha17):

Cel putin eu nu ma dau in spectacol, nu ma cred Hulk si nici nu ma fac de ras din orice cum face asa zisa mea colega.