| andreirobert15 a întrebat:

Imi place de cea mai buna prietena a mea, o cunosc de 2 ani dar faza e ca nu stiu daca ma place.
iesim impreuna, ne conportam ca 2 indragostiti doar ca nu ne sarutam si nu ne tinem de mana.
pentru mine ea e importanta si nu vreau sa risc sa nu mai vorbesc deloc cu ea dupa.
a inceput sa imi place de vreo 2 luni, fara niciun motiv a inceput incet incet sa imi placa!
cum sa procedez fara sa o pierd ca prietena?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Comporta-te exact ca si inainte insa de fiecare data mai adauga cate o frantura de tandrete in comportament. Ai putea de inceput sa incerci sa o tii de mana, sa fii mai amabil, mai gentil.Pe urma sa gasesti motiv sa va asezati pe o banca sisa o mangai, sau sa o strangi in brate in momentul in care consideri ca nu va vede nimeni.Te asigur ca vor urma si sarutarile, bineinteles daca si ea va accepta/intra in jocul tau.succes.

| neutrino a răspuns:

Incepe prin a o tine de mana, altfel ea va incerca sa plece, ca doar nu te va astepta pe tine sa cresti pana cand vei putea sa-i spui ca iti este foarte draga, iar dupa aceea sa o pupi.

| Doub a răspuns:

Ii bati si tu niste apropouri si vezi cum reactioneaza.

| SkyPilot a răspuns:

Cand va intalniti, ii oferi un trandafir rosu. Practic ii spui fara sa ii spui. Si ii faci complimente discrete si sincere.

| andreirobert15 explică:

Daca o iau de mana isi da seama imediat si am specificat : nu vreau sa o pierd!

| Telepatica a răspuns:

Zi ca iti place de ea si gata, si mie imi place de un baiat dar are prietena... dar daca ea nu are iubit ce poate sa iti spuna, daca nu îi place de tine puteti ramane prieteni ca doar nu se va supara ca iti place de ea.