| andreirobert15 a întrebat:

imi place de cea mai buna prietena a mea, ne cunoastem de 2 ani, dar nici eu si nici ea nu a dat niciun semn, faza e ca nu stiu daca ma place sau nu, daca ar fi sa imi zica nu, nu vreau sa o pierd, tin mult la ea!
cum sa procedez?
dar va rog, fara : ia-o de mana si vezi ce face, sau : i-ai un trandafir rosu, pentru ca isi da seama imediat in felul asta, nu vreau sa fiu direct din prima, as vrea sa aflu daca ma place sau nu pentru inceput dar habar n-am cum!
Funda!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Iti dau aici cateva lucruri pe care sa le observi. Nu trebuie neaparat sa apara toate. Fii creativ.
Iti acorda atentie. Te cauta mai mult decat o cauti tu. Te atinge cand vorbiti. Culege scame de pe tine. Te intreaba daca ai prietena. Daca nu esti langa ea dar in aceeasi camera, o observi des privindu-te. Te invita ea pe tine. Iti face complimente. Se amuza cu prietenele pe seama ta. Te tachineaza. Rade la toate glumele tale. Nu vorbeste cu tine despre alti baieti.
Daca in atata vreme nu ti-a dat nici un semn, nu-ti pune prea mari sperante. De pierdut oricum o vei pierde cand unul din voi isi gaseste pe altcineva.

| andreirobert15 explică (pentru SkyPilot):

Nu exista asa ceva, am jurat amandoi ca ramanem prieteni chiar cada unul dintre noi isi va gasi pe cineva!
in ultimul timp ne vedem de 3 sau chiar 4 ori pe saptamana di am devenit din ce in ce mai apropiati, si asa m-am indragostit de ea!

| andreirobert15 explică:

Nu exista asa ceva, am jurat amandoi ca ramanem prieteni chiar cada unul dintre noi isi va gasi pe cineva!
in ultimul timp ne vedem de 3 sau chiar 4 ori pe saptamana di am devenit din ce in ce mai apropiati, si asa m-am indragostit de ea!