| ghhfchhhh a întrebat:

Hey!laughing)
Ma cunosc de 1 an de zile cu bff baiat si a inceput sa imi placa cu el,inainte a fost ok, dar acum cand iesim pe afara incepem sa ne uitam unul la altul incontinuu dar fara sa ne vorbimsad.Am inceput sa ne tinem de mana si mereu cand vorbesc cu el se poarta ciudat oare ma place? eu habar n-am, mi-e frica sa nu il pierd ca prieten, dar tot tin la el nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Heey! Poate esti obisnuita sa ai mai multi prieteni apropiati care sunt fete si nu baieti de aceea ti se pare ciudat.
Dar chestia cu tinutul de mana, privitul reciproc, da nota ca tineti unul la altul mai mult ca la un simplu prieten.
Sunt multe sanse sa te placa daca spui ca se comporta asa. Intrebarea este si tu il placi pe el?
Daca da incearca subtil sa i dai de inteles, dar daca nu, nu face nimic, timpul le va face pe toate.Si daca el te place isi va face curaj sa ti-o marturiseasca.
Bafta!
P.S. Data viitoare cand mai iesit incearca sa-l tragi de limba.

2 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Ori a inceput sa te placa.ori sa nu te mai suporte, in orice caz asta primesti daca crezi in prietenia dintre baieti si fete.Bineinteles ca glumesc, ei bine, te place, e foarte evident, poate chiar prea evident.

| Amalia12345678 a răspuns:

Este evident ca va placeti, de ce nu iei tu initiativa?
Niciodata sa nu iti fie rusine sa spui ceea ce simti.
Data viitoare cand va intalniti ii spui tot ce ai de ii spus, vei vedea ca o sa iasa bine.