| YoAlLeKcS a întrebat:

Iubesc o fata si nu stiu cum sa procedez, cum sa ma port cu ea ca sa putem fi impreuna. O cunosc de ceva timp, vorbim ne distram dar nu stiu cum sa ajung unde vreau! HELP DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Iloveyou123 a răspuns:

De obicei in ziua de azi fetele numai trebuie intrebate ca pe vremuri cu clasicul: vrei sa fi cu mine. de data asta incearca sa fi mai indraznet. daca ea petrece mult timp cu tine si se simte bine e clar ca te place dar acum depinde de tine. fi sigura ca si ea asteapta momentul cand ve-ti fi impreuna fi sigur de asta dar in mod normal asteapta sa faci cu primul pas. incearca cand mai iesiti pe afara sau va mai vedeti s-o mai iei usor in brate si s-o saruti usor pe obraz. apoi mai cu tupeu putin ia-ti inima in dinti si cand va priviti unul pe celalalt asa romantic, sarut-o!

4 răspunsuri:
| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Eu zic doar sa ii spui ca o iubesti. Daca ea nu simte la fel, inseamna ca nu a fost si fie.

| Smileforme40 a răspuns:

Incearca sa vezi si dincolo de faptul ca va simtit bine unul in prezenta celuilalt. Observa reactiile ei, felul cum se uita la tine, incearca sa iti dai seama daca si ea simte la fel. Daca nu simte acelasi lucru ar fi pacat sa strici o prietenie frumoasa. Poate ea s-ar indeparta daca nu ti-ar impartasi sentimentele, si e pacat. Sper ca te-am ajutat.happy

| YoAlLeKcS explică (pentru Smileforme40):

Da dar faza e ca eu vreau sa "stau cu ea" si nu stiu cum sa fac ca suntem prieteni buni si ar fi cam aiurea sa ii spun ca o iubesc...

| Smileforme40 a răspuns (pentru YoAlLeKcS):

Am inteles ce vrei tu. Uite, ai putea apela la o prietena foarte buna de a ei care ar putea afla daca si ea te place si vrea sa "stea cu tine".happy