| andreirobert15 a întrebat:

maine trebuia sa ma vad cu o fata de care imi place dar faza e ca nu o sa ma mai vad cu ea pentru ca ea mi-a zis ca maine are treaba si nu poate mi-a zis ca poate alta data, fata asta am vazut-o de 3-4 ori pana acum, o cunosc de 7 zile si ne si imbratisam mereu cand ne vedeam dar eu am intrebat-o ultima ora cand ne-am vazut daca pot sa o sarut si mi-a zis ca nu pentru ca nu e momentul si mi-a dat un mesaj acum 2 zile sa ne vedem joi adica maine si sa o sarut pentru ca asa vede daca si ea are acelasi sentiment pentru mine!
azi mi-a dat un mesaj ca maine nu mai poate pentru ca nu are timp si a zis ca poate a alta data si acum evita sa vorbeasca cu mine!
mia chiar imi place fata asta, de ce imi face toate astea mie?
ce i-am facut eu?
acum vreau un sfat ce sa fac? sa ii mai scriu sau sa astept pana imi scrie ea? ( dar nu cred ca imi scrie niciodata )
funda!

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Parerea mea. Fata nu are nici o treaba cu tine. Sincer. Pentru ca daca era sa fie ceva de bine nu e firesc sa trebuiasca sa isi dea seama dupa primul sarut daca poate fi cu tine. Ce, esti la angajare? Pe bune, eu mi-as schimba prioritatile in locul tau. NU te merita. Iar pe urmatoara fata nu o mai intreba daca o poti saruta. Doar nu te astepti sa spuna "Vai, credeam ca nu ma mai intrebi". Nu? Sarut-o pur si simplu.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Yoanna803 are perfecta dreptate.
Da-i tu un mesaj dup 2-3 zile. Spune-i ca o placi foarte mult si ca ti-ai dori sa va vedeti. Daca accepta, ofera-i o floare cand va vedeti. Si uita de sarut deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima greșeală a ta a fost sa o întrebi daca poți sa o săruți?
Cum vine asta?

Ori aștepți momentul potrivit si când se va întâmpla, se va întâmpla.
Ori, ca in filme, o saruti când se așteaptă mai puțin si ii vezi reacția.

Nu fii sufocant, las o sa si facă treaba si apoi ii vei da un. Mesaj mâine.
Nu fii sățios, ca nu e bine!
Lăsa lucrurile sa vina de la sine, nu le grăbi.

Si daca nu e sa fie nimic cu ea, atata paguba...lasa ca vor mai fi multe.

| Anon03 a răspuns:

Si mie mi s-a întâmplat la fel. Frate dai libertate faza este ca trebuie sa o cunosti... Daca o știi de 7 zile crezi ca te place cu adevărat? Nu. Întâi dai dovada ca o iubești invit-o la un kfk CV film... Dar încearcă sa nu fi așa de sufocant.