| JuliaSweet a întrebat:

Sallz! Credeti ca e bine sa ii spun unui baiat in fata ca il plac?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mai bine ai incerca intai sa vezi daca te place. Cauta sa il cunosti mai bine. Inainte a -i spune asta in fata mai bine ii arati. Arata-i ca ii apreciezi prezenta. Zambeste mult si fa tot ce poti incat sa il faci si pe el sa se simta bine.

| Vizitiul a răspuns:

Indubitabil, nu are sens sa te chinui cu apropouri, interpretari, te duci si-i spui exact cum sta treaba. Daca te refuza, nu te lamenta, nu s-a sfarsit Geea, baieti mai sunt!

| madalicious a răspuns:

Depinde si de tip, daca este unul timid, spune-i in fata, il va surprinde placut. Dar daca este unul mai."smecher" spune-i-o subtil ca sa nu inceapa sa se dea mare.winking

| ndddiana a răspuns:

Da!
Eu asa as face.
Daca nu ii convine asta este, daca si lui ii place de mine si mai binehappy

| anka_6296 a răspuns:

Mai intai incearca sa vezi daca el te place sa nu faci ceva aiurea dupa care sa profite

| AlinutzaRouz a răspuns:

Pai depinde de baiat, nu toti reactioneaza la fel si de asemenea depinde si daca te place si el sau nu...
daca sti ca te place spune-i, dar dac nu sti mai bine incearca sa afli...( pune p cineva sa-l intrebe, asa mai p ocolitewinking )

| diu a răspuns:

Daca ai curajul asta fa-owinking

Eo la inceput am flirtat cu el un pic si i.am dat d inteles ca ma place si el inapoi happy

Apoi am ramas impreuna...
Chiar si daca ii spui in fata si te va respinge nu e sfr lumii happy

Mai sunt si alti baieti.happy

| g00dg1rl a răspuns:

Depinde ce fel de baiat ii, unii isi iau lumea-n cap cand le spui ca ii placi si se gandesc ca "oh, pot sa ii zic ce vreau ca doar ma place si ma crede", sau sunt unii care is mai timizi si le convine sa faca fata pasul.Si-apoi daca chiar vrei sa nu mai pierzi timpul ii spui ca il placi si gata, nu ai nimica de pierdut.In cel mai rau caz iti va spune nu si tu treci mai departe, decat sa te tot intrebi ce ar fi fost daca... Orice decizie ai lua, conteaza sa nu iti para rau dupa aceea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu. fa-l sa inteleaga.

| Andradaaaaa a răspuns:

Salz! Da daca te place! Nu daca nu te place! Eu am facut asta dar stai linistita ca suta la suta nu o sa ai de pierdut daca ii spui!

| Anne_1755 a răspuns:

Eu i-am zis ca il plac si bine am facutbig grin, pentru. ca si el ma place pe mine si daca nu faceam eu primul pas, probabil ca el nu zicea nimic. Sfatul meu e sa ii zici direct, dar sa ai si curajul necesar, sa nu incepi sa te balbai in fata luiwinking.

| liiciqa a răspuns:

NU! in primul rind nu esti baiat, dar fata...eu stiu ca baiatul trebuie sa faca primul pas ci nu tu...