| laure_3087 a întrebat:

Saloot TPU! :d Reapelez la sfaturile voastre pentru ca deja sunt trist cu :

" Acum 2 saptamani mi s-a intamplat sa ma lovesc de o fata pe coridor, mi-am cerut scuze si ea m-a facut "neindemanatic". straight face S-a sunat, dupa am vazut-o intrand in clasa noastra si asezandu-se in aceeasi banca cu mine :O. A venit diriginta si ne-a zis ca aceasta este noua noastra colega, chestii chestii, etc. A venit pauza am facut cunostiinta, mi-am recerut scuze iar si m-a iertat :X.
Prima zi ea era in 'costum' >:p, dar in a 2-a zi :O a venit cu blungi "mulati", cu semidecolteu si o bluza de frig love struck. Intr-o saptamana am inceput sa vorbim ( in aceeasi banca :X ), ne cunoastem si sa ne placem. Dupa 3 zile ne-am combinat, tinut de mana incontinuuu, imbratisat, pupat pauze, saruturi si mozoluri.
Totu` mergea extraordinar pana a revenit un coleg caruia ii era ciuda pe mine x(. Si a bagat nu stiu ce vrajeli ca am fost cu nu stiu cine din clasa, si inca o plac si vreau sa ma combin cu ea straight face. My girl friend na mai stat pe ganduri mia tras o palma si a plecat plangand, in baia fetelor si de atunci pana acum nu ma mai bagat in seama, ascultatsi ma ocolea. "

Si pe mess i-am zis : " eu: ascultama te rog! puppy dog eyes
ea : ce vrei? >:p
eu : sa clarific lucrurile sad
ea : nu cre ca mai ai ce clarifica
eu : ba da :s
ea has signed out. "

Si i-am lasat mesaj cu ce s-a intamplat si ea mi-a raspuns :

" ea : si daca nai fost cu ea, atunci de ce 'colegu' mi-a zis astea?
eu : e gelos straight face
ea : nu cred
eu : deci mai vrei sa fim impreuna?
ea : dupa ce ca mai inselat mai vrei si asta? nu
eu : crying( bine "

Am incercat sa-i explic, i-am demonstrat c-o iubesc si numai stiu ce sa fac. Cum sa-i recastig increderea si sa-i arat ca nu am inselat-o? Ajutor! FUNDAA + VOTT!

Răspuns Câştigător
| MarTZius a răspuns:

Eu cred ca ea a facut o greseala despartindu-se de tine pentru ca nu conteaza ce-a fost in trecut, conteaza ca va intelegeati bine si ca va iubeati mult.stiu cum e sa se bage cineva in relatia ta dar aici trebuie sa fie incredere si orice-ar fi sa nu se ia dupa ce spune lumea.lumea e rea si nu vrea decat sa va desparta pentru ca le e ciuda si sunt gelosi pe tine, dar nu trebuia sa reactioneze asa.o doare si nu i-a placut ceea ce aude dar nu era nevoie sa se ia dupa ce spune ala.incearca sa ii explicit asta, sa-i spui cum sta treaba.trebuie neaparat sa vb cu ea, sa ii spui ce simti cu adevarat pentru ea si cat de tare suferi din cauza asta. sper sa fie bine.winking

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Impulsiva si lipsita de incredere in propria persoana,iubita ta!
S-a repezit sa aiba incredere in ce ii spune primul necunoscut in loc sa se bazeze pe ceea ce vedea si traia ea singura.
Tu suferi acum si nu stii cum s-o impaci.
Va veni ziua in care va afla adevarul,dar faptul ca nu are incredere in tine,pe mine m-ar pune pe ganduri in ce priveste relatia dintre voi.
Ii vor spune si va intelege care e realitatea la un moment dat si,vei vedea cum cu frenezia cu care a plecat,cu aceeasi se va si intoarce, plus niste multe pareri de rau.
Atunci, sa stai sa-i explici ce inseamna incredere.In propria persoana si in omul iubit.
Altfel,n-o sa invete si mereu veti avea probleme.
Stai linistit,e o furtuna trecatoare,o sa va impacati,e absurd sa creada in vorbele unui singur om si nu traiti singuri pe lume,traiti intr-o comunitate,o vor lamuri ceilalti,ca tot ii crede.
Dar,sa ai grija pe viitor,pentru ca, in general, tot ce e rau e mai usor de crezut!

| Maria123 a răspuns:

Daca nu te crede pe tine poate ii crede pe altii.
Vorbeste cu alti colegi sa-i spuna ca ala a mintit si ca tu nu vrei sa te combini cu alta.winking

| Emazio a răspuns:

Nu te iubea cu adevarat, daca chiar te iubea trebuia sa te creda pe tine nu pe ala, c e e ala cel mai bun prieten al ei sau ce? dc il crede pe el si nu pe tine? poti s-o intrebi astawinking

| MarTZius a răspuns (pentru Emazio):

Se vede ca l-a iubit atat timp cand se vede ca si ea a suferit dar problm a fost ca a luat decizile mult prea la cald si nu s-a gandit la ce-ar fi mai bine sa faca. sper sa fie bine si ea sa inteleaga ca el o doreste si o iubeste foarte mult.

| GaNgSty a răspuns:

Te duci la cea care a zis colegu ca ai inselat`o pe fata si o pui fata in fata sa vada ca nu ai inselat-o sau vorbesti cu ea in particular si o pupi si o mangai (te va lasa sigur) si ii zici ca nu ai inselat-o si ii zici ca, colegul ala al tau e gelos findca el a vrut sa se bage primul pe prietena ta si tu ia`i furat`o si vrea sa bage raca, ca sa stea cu ea.
Si ia`l tare pe colegul tau daca e nevoie ceartate rau pana la batae (iti cunosti tu limitele, stii daca il bati sau nu) ai grija ce faci mult noroc si colegul tau ar merita o batae sau o lectiewinking mult noroc!