| anonim_4396 a întrebat:

Acum o ora si ceva faceam dragoste cu prietena mea si cand mi-am dat drumu s-a rupt prezervativu.Ne-am dat seama cam tarziu (cam dupa 2 min maxim) si am trimis-o mediat la baie sa se curete in vagin.Suntem minori si nu prea vrem sa afle parintii si bani de pastiluta de aia nu prea avemcrying. trebuie sa mentionez ca in maxim 3 zile trebuie sa ii vina ciclul.
Credeti ca poate sa ramana? :-ss

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e minim, daca are menstruatie regulata. Oricum, fiind minora, nu poate lua pastila de a doua zi (este complet interzisa sub 18 ani). Spalatul in vagin dupa doua minute chiar nu a avut nici un rost sau eficienta. Singura voastra sansa este ca este in perioada cu fertilitate minima.

| PoOfarina a răspuns:

Sanse sunt putine, insa eu va recomand sa cumparati pilula aia. Faceti cumva rost de bani decat sa riscati sa va treziti cu un copil... Si de acum incearca te iti dai drumu` cu cateva secunde dupa ce ai iesit... Evitati orice problema. Imi pare rau. Sper sa se rezolve. Bafta.
PS: Poti spune cati ani aveti?

| cosmina16 a răspuns:

Fa rost de bani

imprumuta-te de la mai multi
luati-va un job partime
e singura solutie
trebuie neaparat sa ia pastila

| Daiana_1431 a răspuns:

Da. trebuie sa isi ia pastila de a doua zi, dar sa nu treaca 72 ore. e in jur de 60 de lei. imprumutati'va de bani daca nu vreti sa afle.

| andreeada a răspuns:

Da poate sa ramana imprumuta de la prieteni bani!

| euuuuuuu6 a răspuns:

E posibil sa nu patiti nimic... pentru ca... inainte cu 3 zile de ciclu si dupa ciclu 5 zile e greu sa ramai insarcinata. e vorba de calendar.
Dar ca sa fiti siguri mai bine sa ia o pastila.
Cu apa nu rezolvati nimic. Dupa 7 zile de la "accident" sa isi faca un test.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e in perioada fertila 99 % poate sa ramana insarcinata. Iar daca nu exista sanse si atunci sa ramana.
Ai grija data viitoare cumpara prezervative rezistente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revin
Ai facut o mare greseala.
Trebuie sa ia anticoneptionale dar trebuie mai intai sa intrebe la farmacie daca are voie si de care...