| winter_3268 a întrebat:

Salut in timpul actului sexual mi s-a rupt prezervativul si nu mi-am dat seama siam continuat pana mi-am dat drumu. Dupa ce am scos penisul am observat ca nu mai e pic de sperma pe el si am sfatuito pe fata sa se duca repede la toaleta sa se curete in interior. Mai are cateva zile si ii vine ciclul(cam 1/2/./4 zile). Nu stiu ce sa fac sigh nu vreau sa ramana gravida + ca suntem minori si asta ne-ar mai trebuii acum. Credeti ca ar fi vreo sansa sa ramana tinand cont ca nu e in perioada de fertilitate si de faptul ca s-a curatat in vagin (dar ne-am dat seama dupa un minut cam asa ) nail biting

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, degeaba s-a curatat in vagin, e egal cu 0, faptul ca nu era in perioada de fertilitate scade riscul unei sarcini, dar totusi sunt sanse sa ramana gravida.
Daca nu a trecut 72 de ore de la actul sexual, ar fi bine sa ia pilula de a doua zi de la farmacie, daca a trecut mai mult...asta e, sa astepte menstruatia si daca ii intarzie o saptamana, atunci sa isi faca un test de sarcina.
Si, pe viitor mai multa prudenta.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Curatatul in vagin are 0 eficienta. Singura sansa este faptul ca era intr-o perioada cu fertilitate minima. Asadar, risc de sarcina de cam 5%.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Winter, e simplu. In ultimele 4-5 zile ale ciclului menstrual, cam atat de riscul de sarcina: 5%. Nu am zis ca nu se poate sa fi ramas insarcinata, 5% este foarte foarte departe de 0.

| ßέßέ a răspuns:

Pe romaneste, ati belit-o. Si la propriu si la figurat! straight face

| HelpBoy a răspuns:

Daca vrei sa faci sex risti.

| andrei a răspuns:

Da

dua fapta si rasplata
parca sunt niste apstile care o pot ajuta

| ingerell a răspuns:

Dar cum sa curatat?laughing)
sa pisat intai? oricum nu stiu cat de sigura e chestia asta
dar daca sia facut spalaturi e posibil ca spermatozoizii sa fi patruns mai adanc
de ce nu i-ai luat pastila de a 2'a zi?
e maxin 80 de lei dar decat sa riscati?
daca mai e timp du-te fuga si ia'i pastila

| kryssty8 a răspuns:

Pai...se pot posibilitati! ai mare grija alta datalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da a ramas insarcinata, indiferent ca s-a spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine va pus sa faceti sex cati ani aveti? ce e atat de fai la sex si eu is minora si nu stiu ce va place atat de nult adevarui ca nu am experimentat niciodata dar nici nu vrau. nici prezervativele astea nu-s sigure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai scapat fratica?

| andreeacojoc3445 a răspuns:

Ce s-a intamplat pana la urma?

| winter_3268 explică:

E 66lei, dar de unde bani si nu au trecut nici 3 ore

| winter_3268 explică:

@Brigaela: toata lumea spune ca s-ar putea sa fi ramas tu zici ca e un riscde 5% dar de unde sti? as dori un site unde s-a mai intamplat o chestie din asta daca poate cineva sa ma ajute va rog frumos sad.

| anonim94 a răspuns:

Eu cred ca da pentru ca faza cu curatatu nu merge intotdeauna. Ar fi bine sa mergeti la un ginecolog sau puteati sa luati pastil; a de a doua zi dar asta normal a doua zi dupa ce s-a intamplat