| tpuanonim4 a întrebat:

Salut
Am 1 an si 3 luni impreuna cu prietenul meu. Inainte de aniversarea 1 an am iesit cu un baiat. Ma suna mereu,vorbeam ore intregi, ne plimbam in fiecare zi, pe cind prietenul meu nu vorbea prea frumos cu mine. Toata treaba asta a continuat 2 luni, pina cind a aflat prietenul meu. Peste citeva zile a mers sa vorbeasca cu prietena lui (despre care eu nici nu stiam ca exista).
A spus ca ma iubeste dar ii trebuie timp sa realizeze tot ce s-a intamplat.
Acel baiat a plecat la munte,dar prietenul meu in cantonament.
In acel timp am avut conflicte cu prietena aceluia,am ajuns pina la bataie.
Deci eu m-am impacat cu prietenul meu.(dar treaba nu merge mai bine decit a fost,in sens de comportament)
Toti considerau ca s-a folosit de mine si ca ii trebuia doar sex,si desigur am crezut si eu in asta, dar oricum nu-l pot skoate din cap.
Dupa o luna de tacere, mi-a scris ca ii pare rau ca totul asa saintimplat. Mia scris ca nu mi-a spus despre ceea ca sa impacat cu ex prietena sa deoarece ii era bine cu mine si intr-un moment dat chiar s-a indragostit si ca vrea ca eu sa nu cred ca ii trebuia doar sex. Atrecut o saptamana dupa aia, si tot nu pot sa-l scot din cap. Am impresia ca m-am indragostit peste cap de el.
Dar nici pe prietenul meu nu pot sa il las. Ajutati-ma va rog!

Stiu nu am facut de loc normal, dar acum vreau sa ma intelegeti!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai incurcat de nu mai stii sa te descurci!
Aduna-te.
Imagineaza-ti-l pe fiecare cu o alta fata de mana, fericit.Nu cu tine.
Inchide ochii si imagineaza-ti lucrul asta,acum.
Bun.
De care te-a durut inima mai tare? La care din ei ai simtit ca trebuie sa respiri sa nu te sufoci?
Ei,cu acela sa ramai.
Si,daca ti-a fost indiferent sau ai simtit acelasi lucru pentru amandoi,atunci,lasa-i pe-amandoi si asteapta sa apara altul.
Intr-o relatie de dragoste sunt doar doi, nu trei, nu patru!
Doar doi.
Si amandoi, lupta sa cladeasca relatia, nu s-o distruga.
Ai grija.

| neutrino a răspuns:

Pretentiile tale ca noi sa te intelegem sunt exagerate. Asa poveste nici pentru barfa nu poate fi interesanta.