| Lucuta73ueu a întrebat:

Salut,am 12 ani aproape 13 (luna viitoare)știu că nu ar trebui să mă intereseze pe mine chestia asta la vârsta asta doar că eram odată la mine acasă cu doi prieteni și în glumă m-au dezbrăcat și penisul meu era foarte mic și de atunci rad de mine dar am zis sa mi-o masor și vreau să vă întreb dacă e bine că în stare normală sa fie de 6-7 sau 8 și în stare de erecție sa fie de 10. Am mai auzit din ce mi-a zis mama că grasimea afectează mărimea penisului iar eu am 57 kg și 1.51 este bine? Mulțumesc

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca ai resoecta pkanul Creatorului si ai alege sa fii virgin pana la casatorie si te-ai casatori cu o fata virgina.Atumci nu te-ar compara cu nimeni, ar considera ca e perfect asa cum esti, te-ai scuti de multe ingrijorari si complexe aiurea.

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte nromal ca la 12-13 anisori sa ai un cuc de 7-8 cm!
Cucuil creste pana la varsta de 16 ani, cand isi va inceta cresterea, deci ai inca 3-4 ani la dispozitie sa creasca!

La cei grasi cucul se baga in grasime si ramane afara unul foarte mic, asadar, daca esti gras pune mana serios sa slabesti ca ramai cu 4cm de cuc si atunci vor rade atat fetele cat si baietii.

| Lucuta73ueu explică (pentru Violleta2022):

Până la ce vârstă mai am timp sa slăbesc adică la ce vârstă se baga cucul in grasime

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lucuta73ueu):

Tu nu ai inteles nimic, cucul ESTE deja in grasime daca esti gras!
Cand slabesti scade si grasimea de la baza cucului, rmanand acolo doar pielea pe os si atunci cucul este vizibil si isi arata adevarata lui lungime.

| Lucuta73ueu explică (pentru Violleta2022):

Ok adică cei mai slabi o au mai mare sau la 12 ani au aceași mărime toți

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lucuta73ueu):

Penisul nu poata sa aiba aceeasi marime la toti baietii sau barbatii, fiindca fiecare barbat este diferit. Asa cum sunt si inaltimile, unii barbati cresc pana la 1.50m altii cresc peste 2m asa si cucul creste in functie de mostenirea genetica de la tatal si bunicul lui.
Pensiul se mosteneste in familie pe linie paternala.

Ce spun eu este ca grasii au penisul ingropat in grasimea de pe burta, la baza penisului, ramanand la suprafata numai jumatate sau 2-3 din masura lui reala, dar cand slabesti se topeste grasimea de pe burta si de la baza penisului si atunci se vede cat de mare este in realitate.

| Goete a răspuns:

Te-au dezbracat 2 baieti, in gluma?
Troll laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 - 13 ani e bine cum ești.

| Lucuta73ueu explică:

Ok unde?