| Andrey2016 a întrebat:

Am 14 ani si sunt virgin si prietena mea este virgina, Imi spune-ti daca facem dragoste, o sa pateasca ea ceva si cum trebuie sa procedam? Va rog

Răspuns Câştigător
| SweetLove21 a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar ca trebuie sa va protejati sa nu cumva sa ramana insarcinata... uite aici cateva metode ( http://healthy.kudika.ro/......ptive.html )si o sa va doara la inceput pana se intampla deflorarea(dezvirginarea) dar apoi nu o sa mai fie asa rau....Incearca sa fii cat mai atent cu ea si la ce simte, si o sa vezi ca totul o sa decurga de la sine! Cu rabdare totul o sa fie bine. Sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, daca tu o iubesti asa de mult, dragostea ta nu are cum sa-i dauneze!

| Alcyon a răspuns:

Sunteti prea mici pentru asta. Metodele contraceptive nu-s 100% sigure, iar in cazul vostru (cum niciunul n-are experienta) exista riscul sa aveti surprize neplacute. Prezervativul se poate rupe... iar fata e prea mica pentru anticonceptionale. Nu mai spun ca pentru fetele care au sub 15 ani, avortul e foarte riscant. Pot sa faca hemoragie si sa moara.
Va sfatuiesc sa mai asteptati cativa ani, ca nu-i nicio graba.

| Țoglă a răspuns:

Așa ceva se începe la 17/18 ani. O să aveți schimbări hormonale.
Oricum, folosiți prezervativ neapărat.

| KMaddieK a răspuns:

Sunteti cam mici. Trebuie sa mai lasi sa treaca timpul, nu te grabii.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Da. o sa patesti ceva rau : te faci cu puradel.
lol? laughing