| Kelin a întrebat:

Salut, am 14 ani sunt baiat. Astazi m-am masturbat cam de 3 ori, asa am simtit nevoia, cand mi-am dat drumul ultima oara sperma era foarte fluida si transparenta, vreau sa stiu daca este un pericol sa ma masturbez din zi in zi, din doua in doua zile. Fara hateri, multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La ejacularea repetata cu timp scurt intre ele cantitatea spermai scade atat cantitativ dar mai ales calitativ devenind mult mai fluida. Incearca sa nu ""supralicitezi"" numarul de masturbari deoarece poate duce la epuizare psihica si fizica.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E normal - organismul nu poate produce instantaneu sperma; dacă elimini „rezerva", vei ejacula numai lichid seminal, și ăla din ce în ce mai puțin.