| Budinca a întrebat:

Am 15 ani, iar iubitul meu mi-a propus sa facem dragoste, dar mie imi e cam teama, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Hmm... Nu ai dat prea multe detalii gen` de cat timp sunteti impreuna sau cati ani are el. Oricum, daca tu esti sigura pe relatia ta si esti si mai sigura ca el nu te va parasi dupa ce o s`o faci, atunci nu ai de ce sa te temi. Totusi, 15ani e o varsta cam mica pentru ca, in afara de problemele medicale care pot aparea mai tarziu, tu nu esti dezvoltata psihic. De obicei pui foarte mult suflet si ajungi sa-l iubesti mult pe primul baiat cu care o faci si daca relatia ta nu e una care o sa dureze o sa-ti fie foarte greu sa-l uiti. Tine minte: fa asta doar daca esti 100% sigura ca iubitul tau te merita si ca nu o sa-ti de papucii dupa ce ii cedezi. Acum e doar alegerea ta!winking Daca chiar crezi ca se merita si ca pe el vrei sa ti`l aduci aminte toata viata ca fiind primul cu care ai facu`o lasa la o parte temerile prostesti de genu` ''Doare prima oara?'', ''Daca nu stiu ce sa fac?'' etc. In caz ca te hotarasti sa o faci cu prezervativ, caci indiferent daca stai cu el o luna sau 3 ani, nu cred ca ai nevoie de un copil de pe la 15ani sau vre`un BTS. Daca vrei sa vorbim mai multe despre asta iti las id meu: andreea_tpu

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti face diverse lucruri, cel mai bun posibil este sa te informezi ce inseamna asta si sa o faci atunci cand esti pregatita.
Daca il pierzi pe 'iubitul' tau pentru ca nu vrei sa faci sex cu el, atunci nu-i mare paguba, ai scapat de o belea.

| Razvan a răspuns:

Am un singur cuvant de zis in legatura cu treaba asta:prezervativ

| Anname a răspuns:

Nu sunt de acord cu propunerea iubitului tau, eu zic sa nu o faci, gandeste.te la corpul tau.nu merita pe bune daca el intr-adevar te iubeste ar intelege

| BoBBy a răspuns:

Sex

| johnyboy a răspuns:

Sincer, daca tii la el fa-i un blowjob...o sa fie sigur cel mai fericit, o sa si uite de sex, si asa o sa-l apropii si bineinteles o sa faci si ce vrei din el(sa stii ca serviciul trebuie intors si din partea lui, da?)

| johnyboy a răspuns:

Blowjob...si o sa uite de sex!

| Mada_7170 a răspuns:

Esti cam micuta pentru sex. mai astapta cativa ani 3-4 si atunci o sa faci daca te simti pregatita.

| BaddGirrl a răspuns:

Ca sa faci dragoste trebuie sa fi pregatita, trebuie sa faci cumva si sa-i spui lui iubitul tau ca nu faci dragoste pentru ca inca nu esti pregatita. si o sa inteleaga si el deci iti dau un sfat : cand te simti pregatita sa faci dragoste, atunci poti sa faci. funda? te pup

| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Neaaa,nu face.nu te arunca la oricine.ai doar 15 ani.la varsta asta multe inca se mai joaca cu papusile.
si daca vrei sa o faci, asigura.te ca el e potrivit pentru prima data.si ca stii ce e aia contraceptie.