| Liviuflaviu1209 a întrebat:

Salut, am 17 ani iar iubita mea 16, ( 1 an si 3 luni de relatie), suntem amândoi virgini iar maine o facem pentru prima data, as avea cateva intrebari
1. Cum as putea sa o satisfac?
2. Cum aleg marimea prezervativelor?
3. Cum aplic lubrifiantul?
Va rog sa nu o luati ca pe o gluma.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine este sa nu faci sex cu ea, fata are 16 ani tu 17 deci sunteti minori, sexul se face cand esti casatorit, nu la varsta voastra, voi nu ave ti părinti? Ei stiu ce vreti voi doi tu si fata aceea sa face ti? De ce va lasa sa va stricati copilăria?

| Emilian65 a răspuns:

1. Ca sa o satisfaci trebuie sa fii calm si sa actionezi cu blandete. 2. Marimea prezervativului se alege in functie de dimensiunile penisului. De obicei se folosesc cele cu indicativul M. 3. Lubrifiantul se aplica in strat subtire atat pe penis cat si pe vagin.

| Rihanna20B a răspuns:

Ai grija la prezervativ! Poți lua și unul de rezervă in caz ca se sparge.

| Marius2001Pop a răspuns:

1. Sa ai rabdare, va pupati mult, o mangai, sa fie un preludiu lung, nu te grabi sa "ataci" zona intima. Intreab-o cum ii place, ce ii place. As zice sa ii faci intai ceva cu mana, cu degetele, intreband-o ce ii place.
2. Daca ai penisul de dimensiuni pana la 20cm, orice prezervativ durex este bun. Ia extra safe deoarece is mai groase si veti scapa de teama ca se poate rupe. Ia cutie de 3 sa ai de unde.
3. Un strat subtire atat pe penis cat si pe vagin, dar daca ii faci un preludiu lung, nu te grabesti, merge si fara. La 16 ani se "uda" destul daca nu te grabesti + ca prezervativele au lubrifiant pe ele.
Tot secretul este sa nu te grabesti, sa o atingi, sa o intrebi daca e bine, sa o intrebi ce ii place si inainte de a face ceva sa o intrebi daca este ok, astfel vede ca iti pasa si o sa fie bine.
Daca esti de acord, imi poti lasa un mesaj in privat sa imi spui cum a decurs.
Bafta buna si distractie placuta!

| andreiceltare a răspuns:

1.cumperi un vibrator
2.scie pe cutie
3. cele mai multe prezervative vin cu lubrifiant