| spadispadi1 a întrebat:

Salut
Am 20 de ani si nu stiu cum sa procedez cu o fata de care m-am indragostit. Totul s-a intamplat la locul de munca.Am vazut-o de ceva timp si intr-o zi mi-am facut curaj, m-am dus la ea, am intrebat-o cum o cheama si i-am cerut facebook-ul.
Nu avem tangente la serviciu, poate doar cand ne mai intalnim din intamplare (rar) avem timp doar sa ne salutam.
Este de seama mea, mi-a dat accept pe facebook unde am descoperit ca posteaza numai melodii si status-uri triste, de dragoste. Eu banuiesc ca tocmai s-a despartit de cineva si nu am vrut sa par curios.Am vorbit cu ea pe facebook diverse lucruri dar nu m-am legat de statusurile ei niciodata. Mi-am facut curaj sa o intreb daca iese pe afara, insa raspunsul a fost negativ ( sunt obosita, am treaba scuze).
De atunci nu stiu cum sa procedez. nu am fost niciodata insistent cu fetele, nu vreau sa o stresez.
Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate i plac piesele triste de unde sti ca s-a despartit, vorbeste cu ea mai deschis dar nu o inebuni, invit-o in oras fata in fata nu pe net

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai daca sufera din dragoste, ai prins-o la monetul perfect si trebuie sa profiti de asta. legi intai o discutie cu ea, ca sa va familiarizati unu cu altu, apoi o intrebi de melodii, sau de dragoste, si de aici incepi sa pari tu baiatu finut care o consoleaza, eventual, construiesti si tu o poveste, la fel de trista ca si a ei, si asta e inceputul

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mai spadi, pe-afara ma ai invitat fata? invit-o mai la un concert de muzica, la un film, la o prajitura, un restaurant ceva, ai ramas copil la 20 de ani? Nu o invita pe net, asteapta sa iasa de la servici si atunci spune-i, ca de curaj nu duci lipsa

| IrinelRaducan a răspuns:

Poate e Emo sad