| AlinPopescu1 a întrebat:

Am aproape 15 ani si ma pricep binisor la fete.
Tocmai am realizat ca m-am indagostit pe facebook pe o fata pe care nu o cunosc deloc, de la un alt liceu din acelasi liceu.
Cum pot sa ma pun in discutie cu ea, adica pur si simplu vreau sa stau cu ea, simt ca o iubesc cu toate ca n-am vorbit niciodata fata in fata. Ea e model deci cred ca ma intelegeti; e pur sisimplu perfecta.
Momentan s-a despartit de iubit, dar stiu ca daca ia-si zice totul in fata nu a-si avea nicio sansa.
Va rog ajutati-ma...

Dati-mi idei cum sa vorbesc cu ea, si ce subiect sa aduc la prima discutie! Nu am mai vorbit cu fete pe facebook...

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Toate conversatiile incep cu un Buna. Daca nu v-ati vorbit de 2 ani, o intrebi pur si simplu ce face, ii spui ca a trecut ceva timp de cand nu ati mai vorbit, o intrebi ce a m-ai facut, cum e la liceu, ce planuri are pentru vara si din discutie in discutie o poti intreba daca vrea sa iesiti la un suc sa povestiti mai multe. E simplu. happy

10 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Te-ai îndrăgostit pe facebook?

Ți se pare. Probabil că e doar simplă atracție și de iubire nu poate fi vorba dacă îi vezi doar pozele pe facebook.
Dacă te pricepi așa bine la fete atunci vorbește cu ea pe facebook și ieșiți la o plimbare.

O zi superbă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut happy Poi, eu zic ca inainte sa ii devii iubit, sa ii fi prieten happy Incearca sa ii spui ca se pricepe la ce face, si ca are talent, etc. Apoi o rogi frumos sa iti dea mess-ul, si vorbiti zilnic, te apropii de ea, fiind doar prieten, pana iesiti din zona amicitiei, si se formeaza zona iubiriiwinking. Chiar daca va fi greu, daca spui ca o iubesti, atunci nu poti renunta la ea, corect?winking. Multa bafta wave

| kzd a răspuns:

Da vezi si tu ca daca e model sau ceva in genul asta s-ar putea sa aprecieze oamenii numai dupa felul in care arata. Deci nu stiu ce sa spun acum, tu incearca sa vorbesti cu ea ca nu ai ce sa pierzi. Filme, locuri, pasiuni, sporturi - orice. pace!

| Lorena7712 a răspuns:

Incepe conversatia cu ceva simplu. ( Ce animal ii place si de astea ). Daca ai incepe sa-i spui tot ce simti, poate s-ar comporta altfel cu tine. Lasa sa mai treaca timpul si sa va cunoasteti mai bine.

| rapidistzu a răspuns:

Salut,cica ''Am aproape 15 ani si ma pricep binisor la fete.'' cum te pricepi tu la fete ba daca nu stii ce sa-i zici? zi si tu ''ce mai faci'' ma mai tii minte?''...

| Oviiyy a răspuns:

Ma pufarezule, tu nici nu stii cum te cheama si spui ca te pricepi fete, mars de aici, tu nu stii nici ce serie ai la buletin, cacareaza ce esti...

| AnaMaria1957 a răspuns:

Parerea mea este sa nu mai ai aspiratii atat de inalte...in 80% din cazuri ramai dezamagit.Din ce ati vorbit voi pe facebook sau pe alte retele virtuale crezi ca o atragi sau pentru ea e doar o discutie de rutina? Daca iti raspunde rapid si consistent inseamna ca simte ceva pentru tine, chiar si un sentiment de prietenie, ii prezinti interes.Insa,daca iti raspunde foarte tarziu si strictul necesar nu are rost sa mai incerci, nu simte nimic fata, are alte preferinte. Sfatul meu este sa ii ceri o intalnire, sa vezi cum e sa porti o discutie intre 4 ochi, daca merge bine va mai intalniti ca intr-un final sa ii spui ce simti cu adevarat.Succes!

| AlinPopescu1 explică:

Da cum sa intru cu ea in discutie?
Ce sa ii spun prima data daca noi nu am vorbit de doi ani incoace?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru AlinPopescu1):

Toate conversatiile incep cu un Buna. Daca nu v-ati vorbit de 2 ani, o intrebi pur si simplu ce face, ii spui ca a trecut ceva timp de cand nu ati mai vorbit, o intrebi ce a m-ai facut, cum e la liceu, ce planuri are pentru vara si din discutie in discutie o poti intreba daca vrea sa iesiti la un suc sa povestiti mai multe. E simplu. happy

| AlinPopescu1 explică:

Dar ce sa ii spun chair la inceput?
Cum sa incep conversatia asa dintr-o data?

| AlinPopescu1 explică:

Credeti ce vreti despre mine. Dar nu stiu cum sa abordez o fata pe internet!