| Kakuza a întrebat:

Aloha! Am o mica-mare problema. Da, e aceeasi ca a multor adolescenti. Nu stiu despre ce sa vorbesc cu fetele, ca subiect. Dar sa explic putin: cunosc o fata, de la mine din liceu, pe care o plac de ceva timp, si am vorbit de cateva ori pe Facebook, dar ma simt incomod in discutie din cauza ca nu stiu ce sa spun si cum sa schimb subiectele. Suntem intr-un oras foarte mic, deci varianta cu iesitul in oras pentru a fi fata in fata iese din discutie.
Acum vine intrebarea: Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? Dar nu cele de genul: "fii tu insuti", "fa-o sa rada" s.a.m.d. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| PandaEcrazy a răspuns:

Obiectivul principal este sa gasesti lucruri in comun ca ea, dar nu de genul ca tu asculti ce zice ea si tu sa spui ca exact aia aia iti place si tie. in general subiectele despre nazbatiile facute in copilarie starnesc amuzamentul si rasul atrage pe oricine.

| ElenaSA a răspuns:

Pai daca vorbesti despre ceva poti sa-i spui ca acel lucru iti aminteste de ceva anume sau seamana cu o intamplare traita de tine si discuti apoi subiectul. La inceput e mai greu pentru ca persoana este necunoscuta, dar cu timpul discutia va deveni placuta.

| Georgemy2 a răspuns:

Discuta despre tine, povesteste-i intamplari despre tine, amuzante, dramatice, si cere-i opinia ei. Intreab-o despre ea mereu, cum se simte, dimineata, seara. Daca o vezi vreo data suparata incearca s-o consolezi, sa-i fii aproape, si totul o sa meargawinking