| anonim_4396 a întrebat:

Am asa o problema. Nu demult am aflat ca baiatul care imi place nu vrea sa fie cu mine, din cuvintele prietenilor săi. Problema e ca mereu cand sunt langa el, are tendința de a se uita foarte mult. Cineva a trecut prin asa ceva? Puteti sa-mi explicati cam ce ar semnifica?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De cele mai multe ori, asta inseamna ca te uiti tu prea mult la el si exagerezi in ceea ce priveste reciproca. Sa stii ca si daca te-ar fi placut, faptul ca ai vorbit cu prietenii lui despre asta, l-a alungat, nimanui nu i-ar placea asa ceva

| Artamona a răspuns (pentru Brigaela):

Deci...eu il ignor complet. Adica îi arat ca nu imi este interesant deloc. Prietenii sa singuri mi-au spus de asta.

| Brigaela a răspuns (pentru Artamona):

Probabil il ignori prea zgomotos. Altfel, banuiesc ca ai primi genul asta de informatii despre sute de persoane pe zi.

| Artamona a răspuns (pentru Brigaela):

A fost o situatie ca cineva din prietenii sai m-a intrebat daca mai simt ceva pentru el, iar eu am spus ca da, la care persoana a spus ca el nu vrea sa fie cu mine si nu imi spune deoarece se teme sa nu ma raneasca...

| Brigaela a răspuns (pentru Artamona):

Tu discuti chestii din astea cu prietenii lui? Si cum au putut sa iti puna genul asta de intrebare daca nu banuiau nimic? Iarasi, daca au pus-o doar la intamplare, inseamna ca primesti sute de astfel de intrebari.

| Artamona a răspuns (pentru Brigaela):

Ei stiuau de istoria asta. Pur si simplu cunosc mai aproare o fata din gasca lui, care a auzit ce spunea despre mine. Însă nu prea înțeleg ce aveți în vedere....adică în ce sens primesc sute de astfel de întrebări?

| Brigaela a răspuns (pentru Artamona):

Iti spun ca tu transferi faptul ca il placi tu, imaginandu-ti tot felul de chestii pe care le-ar face el. Si ca ai fost si foarte indiscreta, lasand multe persoane sa vada chestia asta, desi era normal sa fie strict intre tine, el si, eventual, o prietena de-ale tale, daca ai una despre care stii 100% ca nu spune mai departe. Si nici un barbat nu va fi incantat de o fata atat de indiscreta, incat lasa sa vada toti ca il curteaza.

| Artamona a răspuns (pentru Brigaela):

Am înțeles. Cred ca ar trebui să îl las în trecut pe el. El singur a spus tuturor că îl plac. Multumesc pentru atenție.

| Brigaela a răspuns (pentru Artamona):

Sigur trebuie sa il lasi in trecut

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un om se uita la tine din mai multe motive: te place, sau nu te place si atunci se uita si nu intelege ca cauti langa el, de frustrare, de nervi, sau pur si simplu il irita prezenta ta.
Incearca sa-l eviti, mai ales acum, cand stii ca nu te place!