| Diadia12345 a întrebat:

Salut
Am avut contact sexual neprotejat pe data de 31 august (țin sa precizez că era prima zi după terminarea ciclului menstrual acesta a început pe data de 25 august si s-a terminat pe data de 30 pentru ca numai aveam scurgeri) nu a ejaculat înăuntru s-a scurs doar lichidul preejaculor există vreun risc să rămân însărcinată...
Am uitat sa precizez că după conactul sexual am avut timp de o zi o scurgere maronie

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT asa cum ai afirmat intr-un raspuns de-al tau si ai reusit sa stabilesti atat ziua ovulatiei cat si perioada fertila a actualului ciclu care a fost intre 5 si 10 August, reiese cat se poate de clar si sigur ca in urma sexului intretinut cu 5 zile inainte de perioada fertila si mai ales fara sa fi fost ejaculat sperma in vagin, formarea unei sarcini devine practic IMPOSIBILA. Fiindca sarcina nu se putea forma nici daca ar fi ajuns sperma veritabila in vagin, prin intermediul lichidului preejaculator....cu atat mai putin. big grin Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida, deoarece actul sexual a avut loc imediat dupa terminarea ciclului menstrual.