| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Am avut o aventura cu o tipa. totul bine si frumos. A2a zi ca sa fac o gluma i-am zis ca mi s-a rupt prezervativul si am intrebat-o daca i-a venit ciclu? Ea a raspuns ca da i-a venit ciclu.

A trecut o luna de atunci si tocmai am aflat ca fata presupune ca are simtome ca si cand ar fi insarcinata. Eu as vrea sa va intreb e posibil sa fie insarcinata dupa ce i-a venit ciclu? mentionez ca i-a venit ciclu a2a zi dupa ce m-am culcat cu ea.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai protejat, prezervativul nu s-a rupt, a doua zi i-a venit ciclul.
NU e insarcinata.Nu cu tine.
Scurt si cuprinzator.

Abh
| Abh a răspuns:

Cred ca vrea sa te sperie si ea la randul ei. Daca a avut o menstra normala, nu are cum sa fie acum gravida.

| ciresik80 a răspuns:

Da este posibil sa fie insarcinata si sa fie copilul tau pentru ca in momentul in care ei i-a venit menstruatia putea sa aiba si ovulatie, nu stii ce se intampla in corpul ei, nu garanteaza nimeni data ovulatiei.

| LikeNobodyElse a răspuns:

Da se poate sa ii vina.laughing dar fiind si pana in ciclu laughing))) nu cred ca are cum sa fie...acum tu stii ce ai facut laughing daca s a rupt sau nu prez... daca nu s a rupt, ori face ea misto de tine k a venit si randul ei laughing) ori nu e cu tine.

| ykrabor a răspuns (pentru LikeNobodyElse):

Ok sa uitam faza cu glumitu. Raspundeti-mi la intrebarea asta: E posibil sa fie insarcinata din moment ce a2a zi i-a venit ciclul?

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru ykrabor):

Nu mai nu e posibil ...siiii tu te ai protejat sau nu? s a rupt sau nu prez? daca nu s a rupt si te ai protejat ...nu ai dc sa iti faci griji

| adee_8962 a răspuns:

Mai mult ca sigur nu e insarcinata cu Tine, big grin

| ciresik80 a răspuns (pentru adee_8962):

I-ai facut tu testul de parentitate sa garantezi ceea ce spui daca fata a avut chiar in aceea zi ovulatai ciclului urmator este foarte posibil.

| ciresik80 a răspuns (pentru adee_8962):

I-ai facut tu testul de paterntitate sa garantezi ceea ce spui daca fata a avut chiar in aceea zi ovulatai ciclului urmator este foarte posibil., imi cer scuze pentru greselile din primul mesaj dar sustin ca este posibil.

| adee_8962 a răspuns (pentru ciresik80):

Un spermatozoid poate supravietui intre 24 si 48 ore in caile genitale feminine, unde se deplaseaza, cu aproximativ 3 milimetri pe minut, pentru a intalni ovulul, pe care il fecundeaza in una din trompele uterine. Daca ea ar fi fost la ovulatie in zilele acelea, din cate stiu eu, ar fi ramas insarcinata, dar simptomele ar fi aparut mai devreme, nu la o luna dupa aceea happy [ scuze pentru msj de mai sus.]\

| ciresik80 a răspuns (pentru adee_8962):

Ai dreptate cu ce ai scris mai sus dar de ce ca sunt femei care au menstruatie peste sarcina, sunt femei care sunt insarcinate fara sa aiba vreun simptom singurul care confirma sarcina fiind in acel moment doar testul de sarcina.

| adee_8962 a răspuns (pentru ciresik80):

Ok thinking posibil si asta. Oricum baiatu` cred ca a rezolvat problema, si a aflat pana acum daca este insarcinata sau nu...

| adee_8962 a răspuns:

@ciresik80

Un spermatozoid poate supravietui intre 24 si 48 ore in caile genitale feminine, unde se deplaseaza, cu aproximativ 3 milimetri pe minut, pentru a intalni ovulul, pe care il fecundeaza in una din trompele uterine. Daca ea ar fi fost la ovulatie in zilele acelea, din cate stiu eu, simptomele ar fi aparut mai devreme, nu la o luna dupa aceea happy.

| ykrabor a răspuns:

Uita-ti faza cu misto-ul. Raspundeti la intrebarea asta: E posibil sa fie insarcinata din moment ce a2a zi i-a venit ciclu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bă, asta e glumă? Tu ştii ce e o sarcină? Ce glume de retarzi, frate.

Şi dacă îi vine ciclul nu e însărcinată, la fel şi dacă ştii că ai făcut-o protejat şi corect.

| roxanarsene a răspuns:

Da se poate! nu are rost sa ma apuc de explicat ca mai complicat! dar in acelasi timp poate sa fie si varianta ca a ramas insarcinata dupa! faceti un test! e cel mai bine! asta ar fi cel mai mare ghinion al tau! mult noroc