| cristii3131 a întrebat:

Salut, am facut sex si s-a rupt prezervativul.
N-am ejaculat sau ceva, m-am oprit imediat cand am vazut.
Poate ramane insarcinata?
Au trecut 3 sau 4 zile de cand a avut ovulatia

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La intrebarea ta : ''Poate ramane insarcinata?'' in situatia precizata raspunsul corect este NU, este IMPOSIBIL din 2 motive si anume :
1.) Sarcina poate sa apara numai in urma fecundarii unui OVUL VIABIL de catre un spermatozoid. Iar in acest caz in mod absolut sigur NU a existata nici OVULULVIABIL fiindca actul sexual a fost intretinut dupa 3-4 zile de la data ovulatiei si NU a existat nici spermatozoidul fiindca ai afirmat ca : ''N-am ejaculat sau ceva, m-am oprit imediat''
2.) De asemenea a fost cu totul imposibil sa ia nastere o sarcina fiindca actul sexual a avut loc in perioada de INFERTILITATE absoluta a ciclului menstrual. Este explicat pe intelesul oricui de ce nu se poate forma sarcina dupa ce s-a terminat perioada fertila :
https://www.tpu.ro/......nteles-ca/
Multa sanatate!

| Stegman a răspuns:

Cum ai reusit sa l rupi? Pai sacs nu ai ejaculat cumsa ramana? Cu aer poate?