| AndreeaMadalina01 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, URGENT.
M-am indragostit de un baiat, si as vrea sa-i spun ca-l plac, deoarece sora lui mi-a zis ca si el are aceleai sntimente pentru mine, dar nu stiu cum sa-i spun. idei?

Răspuns Câştigător
| Lulalalu a răspuns:

Ar fi fost mai complicat daca nu ai fi stiut despre sentimentele sale, dar odata ce stii ca si el te place si ca este reciproc lucrurile se simplifica.Crede ma ca nu mai este greu de acum incolo.Sunt de parere ca totusi nu ar trebui sa te grabesti, ia o pas cu pas, vorbeste cu el, baga l in seama, apreciaza l.Baietii iubesc sa fie laudati, astfel afla ce ii place sa faca si spune i ca face acel luccru foarte bine.E important sa va gasiti subiecte comune, sa aflati daca sunteti interesati de aceleasi lucruri si totul va decurge perfect si involuntar.Tu poti sa l bagi in seama prin mesaje simple inocente sau pe facebook sau iesind la o plimbare si astfel va puteti cunoaste si se va construi ceva frumos intre voi, atat timp cat sentimentele sunt reciproce

1 răspuns:
| cameleonu05 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa ii dai de inteles ca il placi si vine singurel. Apropouri, un mesaj cateva vorbe aruncate cand trebuie si gata.