| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de un sfat in legatura cu o fata.
Mie-mi place foarte mult fata asta, dar ei ii place „sa se joace" cu mine, stia ca sunt putin mai gelos si tocmai acolo ma „lovea", imi da sperante dupa care face cate o figura si imi da cu flit. Imi tot spunea mereu sa vorbim serios, ea credea ca eu fac baza, dar ii ziceam cu zambetul pe buze ca sunt foarte serios, probabil interpreta gresit.
Ea observase la mine un fel de tic, si anume... tot timpul cand ma uitam si vorbeam cu ea imi tremura barba, subtil, nu observai decat daca stateai sa te uiti atent, dar ea vedea si ii placea, si imi atragea atentia cu treaba asta, si avea dreptate, era singura fata in preajma careia ma agitam si din cauza asta imi tremura barba. Ei bine, odata, intr-una din discutiile mele cu ea pe facebook ea m-a intrebat „ iti mai tremura barbita" eu i-am raspuns „nu imi mai tremura", din nou mi-a atras atentia ca tot timpul cand vorbesc cu ea se intampla asta, iar eu fiind si putin nervos in ziua aia i-am zis „nu, nu mai tremura ca a tremurat destul" s-a suparat si a iesit, de atunci nici la facultate nu mai vorbeste cu mine, nu se mai uita la mine, pe facebook n-am mai vazut-o on de foarte mult timp, prietena ei cea mai buna care inainte ma cam tachina in legatura cu ea, acum ma ignora.
Vreau sa stiu, ce am facut atat de rau? am vrut doar sa o provoc putin si mi-am distrus singur sansele, eram sigur ca si ea ma place, dar probabil ca astepta sa fac eu primul pas, numai ca in capul meu tot timpul era intrebarea, de ce ea nu imi raspunde la sentimente asa cum as dori ca sa pot sa-i zic odata, m-am tot gandit ca poate fizic am o problema, dar dupa cum se poate vedea si in poza, nu vreau sa par lipsit de modestie, dar nu cred ca am o problema in legatura cu fizicul, apoi m-am gandit ca poate am probleme in caracter, in personalitate, in tot ceea ce nu tine de exterior, doar ca aici nu pot schimba mare lucru, faptul ca suntem amandoi orgoliosi si alte trasaturi care nu sunt tocmai bune nu stiu cum pot sa le schimb.
As avea nevoie de parerea voastra, ce as putea sa fac? Desi mare lucru nu mai pot face.

9 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Ea te place, dar tu te vinzi prea ieftin si fara talent.

Invit-o undeva si pune-i in vedere niste aspecte, cum ca joaca asta de-a smecherita pe tine te lasa rece si ar face bine sa nu isi mai dea atata importanta.
Asigur-o ca tu o iubesti dar nu poti avea o relatie de copii rasfatati cand voi sunteti deja studenti si ar trebui sa savurati altfel aceste sentimente, mult mai sincer si mai intens.

Daca nu si-a trait copilaria destul si inca mai simte placere din gesturile astea puerile, roag-o sa se comporte in conformitate cu varsta pentru ca devine penibila.

Parerea mea.

Ah, si ca sa o convingi, mergeti mai des la piscina, arata-i potenta si te va cauta ea cu salteaua cand ii va veni mintea la cap happy
Succes!

| EleSimoo a răspuns:

Cel mai probabil, in discutia pe care ai mentionat-o i-ai dat de inteles ca nu te mai intereseaza. Incerca sa ii dovedesti contrariul.
Totusi. ea macar tine la tine?

| EleSimoo a răspuns:

Mie sincer nu-mi inspira incredere tipa. (din ce am citit...)

| EleSimoo a răspuns:

In cazul asta, ar trebui sa vorbiti si sa clarificati lucrurile. Observ ca ea a ales cea mai proasta varianta : sa te ignore.

| EleSimoo a răspuns:

Pai daca stie si i-ai demonstrat... ce mai vrea?

| EleSimoo a răspuns:

Stii, doar ea te-ar putea lamuri. Noi aici ne dam cu parerea dar ea e cea care stie raspunsul. Deci, dupa cum ti-am zis, ar trebui sa vorbiti.

| EleSimoo a răspuns:

Iar daca tu incerci sa vorbesti cu ea si continua sa te ignore, parerea mea e ca nu are rost sa te zbati.

| EleSimoo a răspuns:

Cu placere! Cred ca mai mult te-am incurcat... dr sper sa se rezolve.

| Hiăr_Andrada_1994 a răspuns:

Păi eu aş zice că ai o şeansă cu ea, adică te place, dacă o placi şi tu spune-i, va fi foarte fericită. De exemplu : Invito în parc sau undeva şi surprindeo cu o floare sau un mic cadouaş, va fi foarte fericită! Sper că te-am ajutat!