| 12345678987654321aabb a întrebat:

Salut am o fata draguta la scoala si nu stiu cum sa o bag in seama pe facebook...ce as putea sa-i spun ps: nu o cunosc personal nu ne cunoastem doar ii stiu numele de pe facebook si o am la prieteni
cum as putea sa incep o conversatie cu ea?

5 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Daca ai sa-i urmezi sfatul lui @MicSiRau sau nu uiti sa incepi propozitia cu litera mare dupa fiecare punct idiot!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Buna eu sunt... vrei sa iesim la o cafea?

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Apreciaza-i fotografiile, fetelor le place sa fie laudatewinking Intreab-o daca foloseste machiaj sau asa arata ea, ce filem noi mai stie, chestii d'ale voastre

| NoNameexd a răspuns:

Totul începe pe facebook cu un like, continuă cu o mulțumire, apoi cu seri întregi de vorbit.Nu e mare lucru să bagi o fată-n seamă.Pur și simplu spune-i "Bună!" sau orice altceva și cunoașteți-vă. Baftă!

| MicSiRau a răspuns:

Simplu frateee. ii spui "buna" astepti sa iti raspunda, dupa ce iti raspunde o intrebi " ce faci" "te deranjez" "inveti in scoala/liceul? care inveti u, daca ea spune."da, de ce"? pai te-am vazut pe fb si mi se pareai cunoscuta, nu stiam de unde sa te iau. ti-am dat o idee, acum u poti spune ce vrei. nu e chiar asa de greu. incepi o conversatie cu ea. vezi cum iti raspunde.cat de repede. daca e interesata de tine etc. Daca nu iti raspunde nu o stresa, inseamna ca nu e interesata de tine. incearca sa te faci vazut la scoala daca pe fb nu merge. Bafta