| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o foarte mare problema la care vreau sa imi dati ajutor!

Problema mea este ca m-am indragostit de o persoana si nu o pot scoate din cap, acea persoana nu e buna pentru dragoste si anume e o profesoara de 26 de ani, stiu ca se pare tare ciudat dar asta e real, jur! Asta a fost acum 2 ani cand am intrat in clasa 5-a si mi-am intalnit-o si de atunci stau numai cu gandul la ea ca cica facem dragoste si alte chestii 18+.
NU e troll sau altceva. Asta e real si mi se pare ca gata, nu ma casatoresc si stau numai cu gandul la ea ( am zis ca mi se pare)

Daca stiti cu ce sa ma ajutati multumesc dar daca nu stiti cu ce si vreti sa comentati aiurea, lasati-ma in pace!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa o scoti din cap, timpul va face sa o uiti treptat. Asta este adevarul.
Ca degeaba zic eu ca nu e normal sa casuni pe ea, sa cauti alta de varsta ta, ca scoate-o din cap, ca nu tine, tu tot aia simti.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roags-te lui Dumhezeu sa iti curateasa mintea de aceasta idolatrie cu sangele Mantuitorului Hristos si sa te ahute sa il iubestu El cel bai mukt.Numai cine il iubesre pe Creator cel mai mult are sufletul echilibrat.Roaga-te ca la timpuk pe care el il cinsidera pitrivut sa iti dea o sotie.

| Mosotti a răspuns (pentru ania):

Nu e nici un creator sau necreator, ca daca era, facea de dinainte sa nu se indragosteasca de ea si sa nu mai apara problema, deci e logic ca n-are treaba ce zici tu.
De ce sa curete o minte pe care o putea lasa curatata de dinainte deja acel creator?!

Timpul o sa il faca sa scape de asta.

| halogen001 a răspuns:

Trece în timp. Se zice că tine maxim 2-3 ani, deci e spre final.

| PedoBarbie a răspuns:

Posibil că o placi și ești și cam precoce, dar după cum bine ști nu e potrivită, măi copilule și ar fi bine să rămână numai acolo la tine în căpuț. E și devreme. Așteaptă să faci măcar o vârstă înaintată și nu fi așa nesimțit să te legi de profi sau mai știu eu ce. Ești adolescent înțeleg dar nici așa. Ea ar putea intra la corupere de minori. Of?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Eheee, cred ca aproape toti am trecut prin asta. Bine, majoritatea mai târzior, pe la liceu. N-ai ce face, o să îți treacă, cu timpul. Stai să apară vreo gagicuță de vârsta ta să îți dea târcoale, să ridice nițel coada la tine, și o să-ți treacă de profa instant. Până atunci însă, n-ai ce face. Suferi ca un câine. Te muți la altă școală, sau te rogi la D-zeu să se mute ea la altă școală, sau să se îngrașe cât vaca și să nu te mai atragă.
Cred că ești prea micuț ca să fi citit "Șuncă pe pâine", de Charles Bukovski, dar e acolo o situație ca a ta. Profesoară nouă de engleză, și un elev devine chinuit de focurile pasiunii pentru ea. La ore profa stătea pe catedră într-un anume fel, care lăsa să i se vadă un pic de bulan, și după câteva săptămâni de chin și bale, de sub banca îndrăgostitului a început să se audă în timpul orelor de engleză "buf-buf-buf-buf"happy