| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare. eu si prietena mea am inceput viata sexuala intr-o zi de luni. am folosit prezervativ. lubrifiant pe baza de apa. a sangerat la dizvirginare iar miercuri adica peste 2 zile dimineata a observat ca era patata de sange pe chiloti si a zis ca nu i-a venit monstruatia. stiti ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia ca dupa primul act sexual, menstruatia poate intarzia, este o mare prostie! Sau na, un mit....pentru cine crede.
E si normal, daca a avut primul ei contact sexual si himenul s a rupt, e normal ca inca vreo 2-3 zile sa i mai curga cateva pete de sange.

2 răspunsuri:
| Alexutsa_2737 a răspuns:

Nu are rost sa va speriati, este normal ca dupa dezvirginare sa ii intarzie, poate sa nu ii vina o luna intreaga, sa nu se sperie, mai ales daca v-ati prottejat, ceea ce este de admirat, mai ales ca putini aleg sa faca asta

| neutrino a răspuns:

In maxim o luna veti afla singuri ce ar putea fi.