| Andrusa a întrebat:

Salut am o intrebare va rog pe oamenii cu experienta in viata,(si in cea intima) sa-mi raspunda sincer si precis la aceasta intrebare...
Dupa prima noapte cind un baiat si o fata fac dragoste (sex) e numai decit ca fata sa singereze, adica dupa prima data trebuie numai decit sa fie asa sau sunt si exceptii, va rog frumos imi trebuie numai decit sa stiu raspunsul cit mai devreme
Raspundeti sincer, adevarat si explicit ok
La revedere astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20% din femei nu sangereaza la primul contact sexual. Cauze: himen absent din nastere, rupt in timpul unor exercitii mai bruste (spagat, de exemplu) sau in timpul masturbarii, himen elastic care se rupe doar la prima nastere, himen subtire si prost vascularizat care nu sangereaza la rupere. Mai sunt si femei care sangereaza extrem de putin (2-3 picaturi cat gamalia de ac) si nici nu observa aceasta sangerare.

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu e neaparat nevoie sa sangereze. O fata e fata mare ( virgina ), atunci cand nu a avut sex ( himenul poate fi intact sau nu )

| catthshshshs a răspuns:

Nu am cine stie ce experienta in domeniu (doar de 3 luni) dar pot sa iti spun ca e posibil sa nu sangereze la primul contact. Poate avea himenul elastic si s-ar putea sa sangereze mai tarziuwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt exceptii.Nu e obligatoriu sa sangereze cand se rupe himenul, sunt unele persoane la care himenul se rupe cand se declanseaza nasterea.

| Anecherry a răspuns:

Daca "himenul e mai elastic" nu e nici bine nici nu prea, e ceva perfect normal, nu ai pentru ce sa-ti faci griji.happy

| valThina a răspuns:

Sunt 3 posibilitati daca fata nu a sangerat:
1.nu era virgina
2.are himenu elastic si nu ai dezvirginat-o din prima
3.nu a sangerat chiar daca ea era virgina

| daniela_7403 a răspuns:

Poate sa nu singereze chiar daca e virgina...

| Andrusa explică:

Pai mai spuneti-mi daca,, himenul e mai elastic"
astai bine sau nu prea, ce sa fac trebuie sa stiu numai decit ok astept

| tisha a răspuns:

Eu nu am sangerat delocwinking Depinde de organism dar si de modul in care ''o faci''. Daca e brutal, eu cred ca sangerezi, sau se poate si contrariul.Cu cat e mai ''finutz'', cresc sansele sa nu sangerezi si nici nu doare.

| sufletzeldegheatza a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa sangereze, asta depinde de organismul fiecarei persoane. unele fete sangereaza abia a doua sau a treia oara, sau poate chiar deloc... importanta e si starea pe care o au in acel moment. nu am prea multa experienta dar eu asa stiu. sper sa iti fie de folos raspunsul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intr-o revista ca exista cazuri in care fata nu sangereaza din prima, cauza fiind ca are himenul mai elastic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nu e obligatoriu ca fata sa sangereze. fiecare fata e altfel. multe au himenul elastic si nu sangereaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sangerarea apare datorita ruperii himenului. Daca himenul se rupe, poate apare acea sangerare, mai mult, mai putin, sau...deloc. Mai exista si posibilitatea ca himenul sa fie elastic, si sa se rupa la un act sexual ulterior, sau,. tocmai la o nastere. Deci, sangerarea, nu este o proba a virginitatii, ca banuiesc ca asta te interesa...