| Баби a întrebat:

am o mica problema sunt rusinoasa cind trec la tablasau cind citesc (adica la scoala) ma inrosesc si tremursad sau rezolv ceva si nu scriu rs corect care il stiu dar acel gresit cum po trece peste asta? scuzati de categorie

2 răspunsuri:
| Rooobi a răspuns:

Povestea ta seamana cu cea din filmul Disney Rebela de la radio. Incearca sa-mi mai nepasatoare sa nu te intereseze ce zic alti, si eu am avut o problema dar am inceput sa trec peste ea.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Ti e teama de reactiile altora(colegi..profesori)..de aceea patesti asa.ti e frica sa nu gresesti.
nu ai de ce sa te rusinezi..trebuie sa ai incredere in tine..si daca te incurci cand citesti sau iesi la tabla nu e nici o problema. toti ne imi incurcam

Ca sa nu mai patesti asa.fa ti curaj si ridica mana sa citesti..iesi la tabla cand ai ocazia.