| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema: cind ma enervezi sau sunt emotionata incept sa ma inrosesc pe fata si tremur, ce as putea face sa nu se mai intimple chestile astea? ceva idei sfaturi orice, pentru cel mai bun raspuns ofer FUNDA :p

4 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Buna! In primul rand sa te calmezi...cand simti ca stai sa te enervezi inchizi ochii numeri pana la 10 si inspiri si expiri profund de 5-10 ori.Te inrosesti pentru ca nu mai respiri normal iar sangele circula mai rapid si imediat te faci ca racul si incepi sa tremuri.Trebuie sa inveti sa iti controlezi emotiile.Bafta!:*

| Criiiis a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine.love struck.Sa nu-ti fie teama ca gresesti.Sau.ee te-ai prins tu. Oricum ai mai multa incredere.By3.happy

| Prieten a răspuns:

Nustiu am aceeasi problema.La cam toti colegii mei li se intampla asa si cred ca asa este normal. Funda?

| MAMYNYTO a răspuns:

Asa pateam si eu in adolescenta dar m-am vindecat lucrand pe sezon intr-o firma de asigurari. Cu timpul iti va trece. Te sfatuiesc sa incerci sa te controlezi si sa cauti sa vorbesti cu cat mai multa lume.