| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire care suna cam asa: plac un baiat (nu prea pot sa zic ca-l plac, e un fel de simpatie), suntem prieteni buni, ne intelegem foarte bine, dar el are prietena. Noi facem antrenamente impreuna si am iesit afar sa iau putin aer, apoi a venit si el. Am stat cam 15 minute (ca doi copii la gradinita in pauza de masa), uitandu-ne unul la altul si vorbind chestii puerile.Seara m-a condus acasa (face asta doar cand nu e si colega mea). In ultima vreme am devenit foarte apropiati, il inteleg si ma intelege la orice!
Ce ar trebui sa fac ca sa nu periclitez nici prietenia noastra si nici sa nu ma bag intre el si prietena? Credeti ca ma place sau e doar un prieten bun?
PS: Sunt fata, avem amandoi 15 ani.

2 răspunsuri:
| JustThat a răspuns:

Hmmm thinking
Trebuie sa te gandesti bine inainte sa faci ceva
Eu zic sa'l tragi putin de limba si sa afli daca tine chiar atat de mult la colega ta si daca se inteleg chiar asa de bine
Cand se cearta cu ea tu sa fii acolo pentru el ca sa vada cum se comporta ea in comparatie cu tinewinking
Daca totul merge bine, eu zic sa'l intrebi ce simte pentru u happy

Baftawinking

| AnaMaria_4778 a răspuns:

Poate te place sau poate asa e el, se poarta frumos cu toata lumea. Insa cred ca exista posibilitatea sa te placa, pentru ca daca nu il intereseai macar un pic nu iti dadea atata atentie si nici nu te conducea acasa. Cel mai bine e sa il tragi de limba, usor usor o sa iti dai seama daca te place sau nu. Ai putina rabdare ca nu se stie niciodata.
:*