| AlinMarius2000 a întrebat:

Am o problema, prietena mea are aproape 15 ani,iar de curand am inceput sa facem,am facut sex protejat,dar chiar si asa nu am ejaculat in prietena mea, dar luna aceasta ei ia menstruatia cam 10 zile si e foarte ingrijorata, credeti ca se poate sa fi ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se intelege finalul intrebarii. Insa daca sexul a fost protejat precum ai prezentat si nu s-a intamplat nimic deosebit, rezulta ca nu se putea instala o eventuala sarcina.Intarzierea se poate datora schimbarilor hormonale provocate de inceperea vietii sexuale precum si din cauza stresului si a ingrijorarii provocate de intarzierea aparitiei menstruatiei. Daca intarzierea persista si vor trece 12-15 zile de la data prezumtiva de menstruatie va fi nevoie ca prietena sa fie consultata de un medic ginecolog.Probabilitatea unei sarcini este exclusa. Are posibilitatea da a isi face testul de sarcina deoarece au trecut 7 zile de intarziere a menstruatiei.

| Alcyon a răspuns:

Daca pe langa sexul ala protejat ati mai facut si alte chestii (de ex pus mana murdara de lichid seminal in zona intima), e posibil sa fi ramas gravida. Sa-si faca un test de sarcina. Daca iese negativ si tot nu-i vine, sa mearga la medic.

| Xpressurself a răspuns:

AlinMarius2000 te rog fa doua lucruri pentru a te maturiza;
1. intelege ca daca ejaculezi intr-o fata ai toate sansele sa o lasi insarcinata. cu cat crezi mai putin in noroc cu atat vei fi mai fericit in viata.
2. tipa de mai sus Alcyon mi-a dat ignore pentru ca nu poate digera ceva ce am scris eu. Te rog, poti sa-i trimiti urmatorul mesaj din partea mea?
"Alcyon daca imi comentezi la ce scriu altora ai macar bunul simt si scoate-ma din lista de utilizatori ignorati ca sa-mi citesti si mie parerea. Daca nu vrei macar nu-mi mai comenta postarile."

| kprone a răspuns:

Tu esti ingrijorat sau doar te bucuri ca ai facut sex?

| Andreea378 a răspuns:

Daca a fost protejat sansele sa fi ramas insarcinata sunt destul de mici, chiar reduse...E o simpla intarziere...eu zic sa nu va faceti griji.De cele mai multe ori frica, stresul intarzie menstruatia in aceste situatii. :*