| mariiia_4064 a întrebat:

Salut am o problema ( unii stiui de baiatul pe care il plac altii nu). Cel mai bun prieten al meu e prieten vechi cu baiatul de care sunt indragostita. ei se cunosc intainte de-ai cunoaste eu pe ei. dupa ce neam cunoscut ce baiatul de care mi place vorbesc unlele chestii si rar cu celalalt bff tot timpul. imi zice secretele lui eu ale mele. stie ca imi place de prietenul lui. radem tot timpul si ne consolam cand unul dintre noi e suparat. dar intr-o seara am vorbit cu baiatul de care imi place si i-am spus prietenului meu(bff). i-am spus ca baiatul respectiv a pus >:d< eu fiind impresionata si ce a zis mai,, romantic". de atunci e sec si se poarta destul de urat. raspunde,, obraznic". e adevarat ca inainte cand pomeneam de biatul de care imi place zicea maxim 2 lucruri de el si dupa schimba subiectul. mie imi spune ca o place pe o tipa si eu il tot intreb de ea si ma el imi spune. dar reactioneaza urat cand e vorba de tipul pe care eu il plac. credeti ca el simte ceva mai mult pentru mine decat prietenie? ( el e mai mare decat mine cu un an, din ziua in care ne-am intalnit mi-a cerut idul si vorbim zilnic cel putin 3 ore )

3 răspunsuri:
| cristi11cristian a răspuns:

Buna.am citit -si lasa-ma sa spun ca se intampla des ca cei mai buni prieteni ai nostri -sa-i iubim mai mult decat ar trebui (fiind fara sa ne dam seama cele mai bune partide, fie ele sufletesti fie ele consective sau chiar simturi mai dezvoltate decat ar trebui, le regasim (in subconstientul nostru) la acesta! deci in concluzie acum tu ii ameninti intrul fel sau altul ceea ce are el mai drag (adica prietenia sa fata de acel baiat ) si.de aici si surprizele!

| Diana0987 a răspuns:

Parerea mea... te place. Incearca sa vorbesti cu el intreaba-l daca simte ceva pentru tine mai mult decat o amicicie. succes

| dragonx88 a răspuns:

Hmmm poti fi sigura de asta ca simte ceva pentru tine... daca nu ar simtii atunci ar devenii irascibil atunci cand vine vorba de baiatul pe care il placi tu. Te place si ar vrea sa fi a lui parerea mea.