| HomeAlone a întrebat:

Am si eu cateva intrebari la care as vrea sa raspundeti:
1)Ce se poate intampla de la masturbare?
2)Ce se poate intampla de la masturbare mai des?
3)De la masturbare poti ramane impotent?
4)Dac da ce tip de impotenta?
5)Masturbarea imi poate afecta viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| ReDMaN12 a răspuns:

Acum ma pun in ipostaza de doctornerd:Masturbarea reprezintă acțiunea de autostimulare, excitare manuală a organelor sexuale, de către barbați sau femei.Adica prin acest proces(in cazul barbatilor)se elimina lichidul acela alb si vascos:I numit sperma.

Raspunsuri:1. Elimini sperma
2.Depinde de varsta
3.Nuuuu.Nu este o legatura
5.De obicei cand elimini sperma trebuie sa observi si cum arata daca ae culoare rosie sau alte culori neobisnuite(fara alb)atunci da poate afecta si viata sexuala dar daca e alba si cleioasa atunci nu conteaza, doar ca o sa elimini mai putina sperma in tipul sexului decat un altu care nu se masturbeaza pana la 18ani.

Rezulta ca aceasta metoda de stimulare a penisului nu reprezinta ceva atat de rau, dar nu-ti recomand sa o faci mai mult de 2 ori pe zi ca o sa te stimulezi si nu o sati placa.
Sper ca ti-am fost de ajutor si iti urez o zi buna...wave

4 răspunsuri:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Ce se poate intampla? Nimic. raised eyebrows Decat, o sa devii un obsedat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunsul pentru 1, 2, 3, 4, 5 este masturbeaza te in liniste ca nu patesti nimica, da incerca sa nu exagerezi

| LaNaibaa a răspuns:

1. nu se poate intampla nimic. [ din cate stiu ]
2... nimic.
3. nu.
5. nu.