| dream36 a întrebat:

Am o " mica intrebare"! big grin Ma puteti ajuta cu aceste intrebari?
Intrebari de la vara-miu de 10 ani:
1) Ce este preludiul?
2) Esti declarat dezvirginat, numai atunci cand se intampla primul act sexual sau cand se rupe "ata"?
3) Impotent, esti numai atunci cand n-ai erectie sau cand nu ejaculezi.
4) Cu ce se masoara penisul? Stiu ca-i jalnica!
P.S.: Nu intelege de la mine! big grin

Intrebarile mele:
Am 13 ani si marimea penisului meu este de 8 cm, este in regula? Atunci cand ma masturbez curg doar cateva picaturi de sperma, este in regula? Pana acuma am avut doar o iubita si nu inteleg de ce copii se gandesc de la varsta asta de la sex.
Inca 2 intrebari: Masturbandu-te in exces la filme porno poti deveni impotent?
De la ce varsta se poate incepe viata sexuala?
Va multumesc si primiti FUNDA! Promit!

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Dragul meu, tu, cred ca nu constientizezi la cei 13 ani ai tai,ce inseamna cu adevarat sa ai o iubita. Poate o buna prietena,asta as mai intelege-o,dar pana la a avea o iubita,o sa mai treaca multa apa.
Cred,ca la varsta asta(poate stii totusi), ar trebui sa te intereseze altceva(pe primul plan ar trebui sa te interseze scoala!), cum ar fi unele lucruri despre ce implica viata sexuala si nu neaparat marimea penisului, sa te masturbezi, sa vizionezi filme porno.
1.Preludiu:acele jocuri amoroase(vorbe dragastoase, alintari, etc), ce preced actul sexual.
2.Nu mai esti virgin,atunci cand ti s-a rupt ata,la baieti,iar la fete, cand se rupe himenul(la primul act sexual, chiar daca unele fete, putine, pot avea himenul elastic).
3.Impotent,poate fi considerat barbatul care nu mai are erectie.Toti barbatii, ejaculeaza mai mut sau mai putina sperma, in functie de varsta.Asta nu inseamna ca sunt impotenti cei ce ejaculeaza putin sau au o erecte mai mica, la o perioada mai lunga de timp.
4.E jalnica intrebarea! Cu centimetrul de croitorie, cu rigla, cu...
5."Copii"nu trebuie sa se gandeasca de la varsta asta la sex, ai dreptate.Dar tu, vad ca spui ca ai o iubita, asa ca, lasa si tu ideea asta de-oparte. Iubirea implica si dragostea fizica.
6.Incearca sa nu te mai masturbezi, sa nu te mai uiti la filme porno.Pot deveni ambele, chiar si separat, dependente.Dar impreuna, pot deveni si mai nocive pentru viitoarea ta viata sexuala.Lasa-le putin mai incolo, mult mai incolo! Trebuie sa te maturizezi fizic intai, apoi si psihic, sa te maturizezi, sa constientizezi ce inseamna aceste lucruri.
7.Nu este o varsta standard, cand sa-ti incepi viata sexuala.Asa cum am mai spus, trebuie sa fii constient de faptele tale, sa ai discernamant si atunci cand decideti impreuna(cu iubita ta)ca sunteti responsabili de faptele voastre, puteti intretine relatii sexuale, sa o faceti din si cu dragoste.

| dream36 explică (pentru pietrean):

De inceperea vietii sexuale am intrebat doar de curiozitate. multumesc! primesti FUNDA de la mine

| pietrean a răspuns (pentru dream36):

"Curiozitatea" asta, la varsta ta, iti va prinde bine in viitor.Mai bine sa intrebati acum unele lucruri, decat sa ne intrebati mai tarziu,"oare este gravida?","cum s-a intamplat sa ramana insarcinata?".

| dream36 explică (pentru pietrean):

Dar tu cati ani ai? esti tu cumva mai batran si tata si nu stiu eu? am doar 13 ani, n-auzi pe aicea ca astia isi incep viata sexuala chiar de la varsta mea, am intrebat si eu big grin tongue happy

| pietrean a răspuns (pentru dream36):

Exact,nu stii,nici ce varsta am,nici ce sex am.Dar poti afla atat de usor,de nici nu-ti inchipui! Asa ca,asculta de sfaturilre mele,ca sunt, cred eu, destule de bune, dupa atata experienta de viata.
Tonul tau, este chiar al unul copil de 13 ani, dar invata sa te adresezi si politicos, ca asa este frumos, indiferent daca vorbesti cu un tanar sau o persoana mai invarsta.
Si foarte bine ca ai intrebat, asa cum am mai spus.Nu ai sesizat asta?

| dream36 explică (pentru pietrean):

61 ani ai d'nule! nu-s prost! merg pe mana publicului si a profilului big grin

| pietrean a răspuns (pentru dream36):

Da,am 61 de ani, dar sunt mama si bunica, deci "doamna", nu "d'nule"!
Daca mai ai intrebai, dari inteligente, poti sa ma intrebi si iti raspund in limita cunostintelor mele.
Vacanta placuta!

| dream36 explică (pentru pietrean):

N-am stiut ca-s ''batrani'', scuzati expresia pe TPU. Am crezut ca limita de varsta aicea este de 40-50 ani. tongue Cred ca o sa mai am nevoie de ajutor.

10 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Cred ca inainte sa aflii raspunsul acestor intrebari ar fi mai bine sa incepi sa nu te mai ascunzi in spatele "varului tau" si sa spui pur si simplu adevarul. Toti ne-am pus aceste intrebari mai devreme sau mai tarziu nu trebuie sa-ti fie jena happy

| dream36 explică (pentru DelphhiN):

Deci spune tu, raspunsurile, mai big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii de știință au descoperit că pornografia ar putea reduce din materia cenușie a creierului. Adică devii mai prost. Și masturbarea duce la dependență și conseciințele se văd în viitor. Caută-le pe net.