| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie urgent de niste sfaturi :M-am culcat cu prietena mea si era virgina e posibil sa fi ramas insarcinata daca nu am ejacuat in ea. este posibil sa ramana insarcinata si dupa cat timp se poate face test de sarcina? si dupa rezultatu testului se mai poate face ceva in afara de avort va rog ajutati-ma urgent

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dam este posibil, dupa cum stii lichidul preejaculator contine suficienti spermatozoizi, iar contactul sexual de dezvirginare are intotdeauna risc maxim. Testul de sarcina se poate face dupa minim 21 de zile de la contactul sexual. Sigur ca se mai poate: poate sa nasca bebelusul, asa cum este normal.

| onasis1961 a răspuns:

Uite ce se spune de lichidul seminal:
lichidului seminal care protejeaza si este in acelasi timp si un "vehicul" pentru spermatozoizi. Aici cred ca este foarte important sa deschid o paranteza... acest lichid de lubrifiere ce apare mai devreme, in timpul excitatiei, are un rol foarte bine determinat : de a micsora frecarea dintre preput si gland, pe de o parte, si dintre penis si vagin, pe de alta parte, prevenind astfel aparitia unor iritatii ale penisului sau ale mucoasei vaginale. Dar fiti atenti, lichidul secretat, desi nu este sperma, poate contine spermatozoizi care sa va faca o figura foarte urata daca nu sunteti pregatiti sa acceptati o sarcina si nu sunteti protejati de un prezervativ

caramela
| caramela a răspuns:

Stai bre mai usor, daca nu ai depus "icrele" cum sa ramana fata gravida? cu sfantul duh? iar in cazul in care o picatura a curs, poate face un test de sarcina dupa 14 zile de la actul sexual.
avortul se face cand sarcina este mare ori sunt probleme, o eventuala sarcina include un chiuretaj...dar nu te arunca pana nu face un test de sarcina.
O seara bunahappy

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Pai atata timp cat nu te-ai terminat in ea nu are cum sa ramana insarcinata. Testul de sarcina se face dupa 14 zile de la preludiu.

| drhotzu a răspuns (pentru PisicutaNebunatica):

14 zile de la preludiu? tu stii cel putin ce inseamna preludiu? sau vorbesti si tu ca sa te bagi in seama?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu v ati protejat e posibil chiar daca nu ai ejaculat in ea. testul s eface dupa 14 zile si se mai poate face ceva in afara de avort... sa cresteti copilul

| Azµre a răspuns:

La 2 săptămâni de la contactul sexual sau la 10 zile de întârziere a ciclului!

| Fatamuntilor a răspuns:

Virgina a fost in momentul in care,, intrumentul '' tau a intrat in,, cutiuta'' ei. Daca nu ai ejacuat, atunci sansele sunt mimine, dar nu inexistente.
Test de sarcina dupa doua saptamini.Nu se pune problema unei posibile interventii de a opri sarcina daca fata e minora fara acordul prealabil al parintilor.

| drhotzu a răspuns:

Ma daca nu stiti totul ce are legatura cu sexul de ce va mai apucati?
adica pe bune... te apuci sa repari o masina daca nu stii cum?

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea sunt slabe sansele sa ramana insarcinata, insa exista o posibilitate. In afara de avort nu se poate face nimic. Data viitoare protejati-va!

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Nu,nu e posibil.
Exista avort medicamentos.

| SammiSchüler a răspuns:

Poti face test de sarcina dupa 12 zile cel mai sigur si cauta si tu pe net avord medicamentos si vezi in ce consta si nu, daca nu ai ejaculat in ea nu are cum sa ramana. practic. dar, de ce nu folositi prezervativ!? straight face

| SammiSchüler a răspuns:

Oamenilor, exista si avort medicamentos! informati-va inainte sa ii induceti in eroare pe altii!

| Bogdan2104 a răspuns (pentru SammiSchüler):

E tot avort! Pentru ce te apuci de-o treaba daca nu sti despre ce-i vorba? Nu era mai usor sa se informeze inainte decat sa intre acuma in panica?

| SammiSchüler a răspuns (pentru Bogdan2104):

Da, dar nu e la fel de dureros laughing la asta ma referem.

| Bogdan2104 a răspuns:

Poate sa ramana si daca n-ai ejaculat in ea, datorita lichidului preseminal. E eliberat inainte de sperma si nu simti cand se intampla. Cat despre avort, e o atitudine cat se poate de iresponsabila. Daca nu va informati calumea INAINTE sa faceti sex, nu trebuie sa sufere nicio alta fiinta de pe urma inconstientei voastre.