| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare : eu si iubita mea avem aproape 2 ani de cand suntem impreuna. ea are 17 ani si mi-a spus ca inca nu e pregatita sa isi inceapa viata sexuala. eu am inteles-o si nici nu am inselat-o in acest timp, chiar tin foarte mult la ea. una lume mi-a spus ca sunt "slab" ca am asteptat atat. voi ce cfat imi dati?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu eşti slab dar te rog gândeşte-te dacă într-adevăr merită.
Mă rog. faci ce vrei...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Bravo tiewinking

Cei din jur, 'prietenii' iti spun acele lucruri pentru ca sunt invidiosi!

| Bacemi a răspuns:

Iti spun ca faci foarte bine. Iubirea adevarata e rara si daca ati stat 2 ani inseamna ca intre voi sunt sentimente puternice. Nu te lua dupa lume, lumea de multe ori nici nu are idee ce inseamna iubirea sincera. Ai rabdare cu ea si demonstreaza-i ca o iubesti. Sunt sigur ca atunci cand ti se va darui te vei bucura ca ai asteptat si va fi ceva de neuitat pentru amandoi. Asa cum va iubiti acum aceaasta asteptare va ajuta. Daca ai rabdare dupa acel moment veti fi si mai uniti.

| Farcas a răspuns:

Felicitari.Esti printre putinii barbati care pot face acest lucru
winking
In primul rand nu asculta vorbele lumii, asculta`ti inima. Daca ti la ea cu adevarat, poti s-a o astepti.Cum ai putut sa o astepti 2 ani de zile, vei putea sa o astepti in continuare pana va fi pregatita.La final vei vedea ca nu vei regreta tot acest timp cat ai asteptat happy
Multa iubire va doresc

bye-bye.

| tarziu a răspuns:

Lumea zice din gelozie, fetelor le ciuda ca pe ele nu le'au asteptat prietenii atata, baietii incearca sa te provoace. Eu zic doar sa faci ceea ce simti, nu cu lumea stai, ci cu prietena ta!

| gheorghita a răspuns:

Asteapt-o, fi sincer cu ea si da*i toata dragostea ta in fiecare zi. nu mai asculta ce vorbeste lumea pentru ca tu traiesti cu ea nu cu lumea. asteapt-o pana este pregatita. Bravo!

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Hai sa iti zic ceva din proprie experienta. stau cu pr meu de un an jumate, el a fost primul, nu mi-a pomenit niciodata sa fcm sex, totul a venit de la sine, ''prietenii lui'' il intreaba mai mereu dk m`a f***t si el le zice ca nu ca astept pana la 18 ani. Deci asa e si la tine oh go on astia ne sunt ''prietenii'' daca ma intelegi. Nu te lua dupa ei oh go on. sunt unii care se lauda ca se F*t si nu fac nimic. asa ca lasa totul s avina de la sine :*. sper ca te-am ajutat :*

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Eu una stau cu pr meu de un an jumate, nu m`i-a zis niciodata sa fcm sex, dar ne-a luat valul, desi el a fost primul din viata mea.il intreaba mereu ''prietenii'' dk m`a f***t, el le zice ca nu si ca ma asteapta pana la 18 ani, acestia zicandu`i ca e prost oh go on.deci in ''prieteni ''d`astia sa nu ai incredere... ei iti zic ca esti slab ori din gelozie oh go on ori ca sunt prosti si fac misto.nu`i asculta pe ei, asculta`ti inima.Si nu stresa fata cu sexu, las`o pana in ziua cand vrea.bafta si iubiti`va, si ps, bv, mai rar baieti ca tine :*

| softdeluxe a răspuns:

Daca tii la ea si ea tine la tine nu asculta lumea...mereu se gaseste cineva sa comenteze.

| masly a răspuns:

Ar fi prea frumoasa veata sa fie toti baieti ca si tine
cred ca asta spune tot:*

| miro a răspuns:

Da felicitari si te sfatuiesc sa astepti pana face 18 apoi daca te refuza ceva nu e bine