| anonim_4396 a întrebat:

In afara de avort, se mai poate face ceva pentru a scapa de sarcina? (in primele saptamani)

20 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Magie! n-ai ce face. zi la mami si tati ca ti-o placut pl si trebuie acum sa ucizi. avortul e ca si cum ai iesi cu o arma pe strada si ai impusca la nimereala. bravo tie! tot asa!

| trixiiie a răspuns (pentru DNSK):

Ești de o aciditate epică.

| DNSK a răspuns (pentru trixiiie):

In unele raspunsuri. mai am si clipe de luciditate! dar o iau ca ceva pozitiv si-ti multumesc

| trixiiie a răspuns (pentru DNSK):

Bineînțeles că pozitiv. Ți-aș putea deveni învățăcel!

| DNSK a răspuns (pentru trixiiie):

Raspunde la intrebari cum crezi tu ca-i potrivit, nu cum ai vazut la altii.

| trixiiie a răspuns (pentru DNSK):

Nu răspund cum văd la alții. La început când intru pe TPU sunt ok, îmi place să răspund, dar după câteva zeci de minute de bănănăit și găsit întrebări prostești sau puse de mii de ori înainte, devin ironică.
Dar pot să afirm și că intru pentru oameni ca tine, care răspund într-un fel care îmi fură zâmbete sau hohote de râs.

| DNSK a răspuns (pentru trixiiie):

Eu raspund frumos la intrebarile care merita raspunsuri serioase. dar in rest..nu-mi pasa. ard si ard si ard

| persseuss a răspuns:

Nu,doamne fereste, sa nu incerci altceva.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După ce sarcina s-a "instalat", NU se mai poate face nimic altceva ( în afară de avort )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista pilula de-a doua zi, dar trebuie luata cat mai repede, in nici un caz dupa o saptamana.

| Alcyon a răspuns:

Exista si avort medicamentos. In rest, evident, nu se poate face nimic.

| HDeNiSaR a răspuns:

Odata ce te-ai jucat si tu...acum suporta consecintele!

| Bella1love a răspuns:

Esti o tampita daca vrei sa omori un copil nevinovat din cauza ca vai doamneee...nu ma intere ce s-a intamplat faci un pacat foarte mare! parca vad ca esti o pustoaica de 15 ani care n-a avut ce face si... la revedere

| HueyFreeman a răspuns (pentru Bella1love):

Santaj emotional si injurii. Gizas n-ar fi deloc mandru sa citeasca asta.

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru Bella1love):

Si astfel indoctrinarea religioasa isi spuse cuvantul.

| Bella1love a răspuns (pentru HueyFreeman):

Dar ar fi madru sa stie ca ea si-a omorat copilul?!

| Bella1love a răspuns (pentru CapitanuSemafor):

Eu mi-am spus parerea. atata tot, ea va face ce va vrea

| HueyFreeman a răspuns (pentru Bella1love):

Da, ar fi.

| UffleUFK a răspuns:

Mai bine duci pana la capat acest copil, si dupa il dai unei case de copii, decat sa il omori sad