| Mare_Valoree_1987 a întrebat:

Salut, am si eu o problema foarte mare, imi este frica de generatie care o sa vina, am stat si am citit cateva intrebari de pe TPU nu imi vine sa cred ca copii de 12-13 ani sa gandesc doar la masturbare si toate prostile si chiar sa sperie faptul ca unii dintre ei ar putea sa candideze la presedentia unei tari, Help dau FUnda!

11 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Salut Mare_Valoree_1987, acum vorbiind la modul serios si lasand gluma la o parte,cum sa nu n-e gandim la masturbare cand suntem in era internetului si pornosagurile sunt la un click distanta, sexul e peste tot si in filme pana si in unele reclame care au tenta sau caracter sexual, dar acum sa nu cadem nici in extrema cealalta, nu putem nici sa fim calugari toti, totusi suntem in 2016 happy

| RAY a răspuns:

S-a in natura umana sa ne satisfacem nevoile sexuale inca de la pubertate, nu asta e marea probleme si bts, gravidele de la golani, proasta educatie, lipsa unui viitor etc
nu toti sunt chiar asa doar ca la tv vezi numa tarfe inclusiv la desene animate asa ca fetele inteleg ceva iar baieti si ei inteleg ceva, dar ca isi descopera sexualitatea e ceva bun bine ar fi sa descopere si educatia sexuala care nu e promovata in Romania

| Violleta2022 a răspuns:

Da, statul prea mult pe intrenet le deschide mintea copiilor, tentandu-i sa isi inceapa viata sexuala mai devreme, sau sa simta placeri masturbandu-se de mici.

| mihai69 a răspuns:

Și crezi că președinții de azi nu s-au masturbat în tinerețea lor? rolling on the floor ce copil ești...

| doctorandus a răspuns:

Si ce-ai vrea sa faca in loc de masturbare, sa lase gravide fete de 12-13 ani sau sa dea banii pe curve si sa ia tot felul de boli?

„Folosind exemplul masturbării publice a lui Diogene, Laqueur arata că, în mod ironic, în lumea antică masturbarea era considerată drept cea mai moderată formă de satisfacere sexuală; exact opusul a ceea ce avea sa devină după Onania (91)."
—Jennie Rosenfeld, Talmudic Re-readings: Toward a Modern Orthodox Sexual Ethic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caii mor de drum lung si prostii de grija altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" nu imi vine sa cred ca copii de 12-13 ani sa gandesc doar la masturbare"

Nu cred că se gândesc doar la masturbare, dar ia zi tu la vârsta lui nu o făceai? Hai mă recunoaște, erai și tu în călduri. laughing

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu am citit de la generatia trecuta si pe facebuk dau nuam de oameni cu nume gen mare valoaree sau giga bulangistu 443 nu mai stiu ce sa cred nu imi vine sa imi pot imagina cand astia au sa candideze la primaria beisusului

| ambicio a răspuns:

Cine știe cât timp vom mai trăi(ca populație), generațiile viitoare vor distruge Terra.

| puglife2016 a răspuns:

Omule, lasa-ma in pace pls.

| Suntadevarata a răspuns:

Generatia nu e complet distrusa. Inca exisa copii si tineri ce pot face din tara asta ce voi nu ati facut. Sunt copii ce viseaza la schimbare. Acum ne matrurizam mai repede, experimentam lucruri ce adulti le concep anormale la varsta noastra, dar ne maturizam gandirea. Avem sansa la cunoastere si nu o folosim cum ar trebui. Trebuie sa existe un echilibru. Trebuie sa fie sprijin intre generati.
Am 13 ani si multi o sa zica ca aberez sau ca sunt o raritate, dar nu e asa, desii sunt matura si responsabila, fac si eu ce face orice copil de varsta mea, nu imi e rusine sa spun ca ma masturbez( e un lucru pe care il face toata lumea ), nu imi e rusine sa spun ca am facut petting, ca am un iubit. In sectorul XXI, sexul soi maturizarea nu ar trebui sa fie un subiect tabu. Asta e parerea mea. Era sa uit pentru a schimba exisata si sacrifici, unul dintre acestea ar fi sa renuntam la manele