| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am și eu o problema și nu știu la cine sa ma mai adresez. Am vârsta de 17 ani iar prietena mea de 16 și nu știu de ce nu mai am libidoul acela pentru a obține o erectie. Nu mai fumez de ceva timp, nu consum alcool, fac sport, însă de câteva zile nici cu iubita mea nu mai obțin acea erectie ca în alte zile. Parca am impresia ca nu ii convine treaba asta și o cred pana la urma și asta ma face mai tare sa ma închid în mine și sa ma înjosesc. Noi nu am făcut niciodată sex, doar petting. Doar ca nu mai am nici eu și nici ea aceeași atracție când facem asta, mai ales eu. Despre sănătate nu cred ca se pune problema, sunt foarte stresat de cand am chestia asta și nu știu ce sa ma mâi fac ca o satisfaceam de fiecare data doar. Uneori parca îmi vine sa îmi iau zilele asa mâhnit și trist ma simt. Nu știu cum sa îmi revin psihic odată cum eram sa iasă totul cum ne plăcea noua. Suntem de 4 luni împreună.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In subconstientul tau te-ai saturat de petting. De aici si problema. Ar trebui sa faceti sex. Sa vezi erectie cand vei simti caldura organului ei.

| GdX a răspuns:

Baga o masturbare sa iti revi. Te tine fata asa pe uscat si tu nu te descarci. Pune mana pe treaba.

| aditimus a răspuns:

Consultati un specialist, pshiholog.

| Sofer a răspuns:

Relaxează-te și încearcă din nou.

| cristimihailov a răspuns:

Trebuie sa incercati oral.
Si tu ei, si ea tie.

| Xpressurself a răspuns:

Se poate sa-ti fi pierdut complet interesul fata de ea pentru ca nu te lasa sa o penetrezi. Prietene, daca nu esti depresiv, daca nu te masturbezi atunci ia atitudine si spune-i ca vrei sa o faca cu tine, pune un prezervativ si la treaba. E treaba ta sa o faci sa zica da sau pa. Curajul iti lipseste dupa cum te citesc.

| McGregor788 a răspuns (pentru Xpressurself):

De masturbat nu se pune problema fiindcă nu am mai făcut asta de când sunt cu ea. Nu am simtit nevoia dacă o am pe ea laughing

| Xpressurself a răspuns (pentru McGregor788):

Asa sa fie, oricum nu pe mine ma minti. Discuta cu ea ce simti, spune-i prin ce treci. Si eu am stat vreo 6 luni dupa una dar faceam multa bicicleta. De doua ori pe saptamana cate 60 km.

| McGregor788 a răspuns (pentru Xpressurself):

Eu te înțeleg însă nu am de sa mint fiindcă sunt anonim aici. Și sincer sa iti spun nu prea înghit depresia și oamenii depresivi de fel.

| MPersephone a răspuns:

Subconstientul iti spune ca nu esti pregatit.

| Stegman a răspuns:

Alta treaba nu ai la varsta asta? Nu totul consta in sex. Acorda i timp timpului. Totul v a veni de la sine atunci cand trebuie.