| cristynaGoldenRose a întrebat:

Salut)) Am vorbit cu un baiat pe facebook de 3 zile, si mi-a propus sa iesim la cinema..nustiu e un baiat simpatic si bun, nu stiu daca aceasta relatie ar dura mult, doar in limita unei cunostinte via net.

Cum credeti ar putea exista ceva in aceasta "cunostinta" sau intalnire?

Apropo asta va fi prima mea intalnire, iar la film mergem la Titanic 3D, in ce sa ma imbrac, cum sa ma comprot.

Am inca o intrebare de regula baiatul plateste? Funda) Va rog mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Relatia poate dura, insa nu fiind traita prin intermediul virtualului. Daca va intalniti, deja dai o sansa mai mare unei relatii frumoase/sanatoase. Dar am impresia ca te arunci in fata, caci pe baiat nu l-ai cunoscut decat acum 3 zile-n urma, dar deja te gandesti la o relatie si nodurile pe care le-ai putea intampina. Daca nu esti sigura, atunci mai asteapta, mai discutati, pana te vei simti mai bine in legatura cu intalnirea voastra. Ia seama ca Titanic este un film romantic si, dupa parerea mea, o iesire de genul la acest film s-ar cuveni mai bine fiind alaturi de iubitul tau.
Imbracamintea? E totusi un film, deci ceva-n care sa te simti comod, dar nu chiar trening. O pereche de blugi, o geaca si o bluza n-ar fi rau; comod, simplut, placut.

| cristynaGoldenRose explică (pentru Luori):

Multumesc de sfaturi :*
Oricum mai borbim pentru ca la film vom merge saptamana urmatoare )

| Luori a răspuns (pentru cristynaGoldenRose):

Cu placere; ai grija. happy

8 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

big grin ehh fete fete,,,, sigur ca baiatul PLATESHTE. De ce sa nu esit mai ales la asa film. Da este cam abstract cunostinta pe internet, apoi intilnire in realitate,,,, nu stii cum se comporta cu adevarat baiatul in cauza. Internetul da avantaj baietilor timizi. E cam smecher acest lucru dar mai bine accepta-l,,,,, vei cistiga putina experienta in inlinri si iti va fi mai usor pe viitor. BAFTA

| pepy63 a răspuns:

Ok dar asa de repede la intalnire? fara sa-l mai verifici putin? ...eu sunt barbat si totusi nu as indrazni asa de repede sa ma duc cu cineva la intalnire cunoscut pe facebook, faci cum doresti, e o parere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce spui ca nu va merge? Incearca..vezi cum se comporta, cum vorbeste, si daca e genul tau de ce sa nu fie si ceva mai mult intre voi? Si eu pe prietenul meu l`am cunoscut tot pe internet si suntem si acum impreunatongue.
Si, de regula...la prima intalnire baiatul ar trebui sa plateasca laughing dar tu sa ai bani cu tine, nu te lasa pe baza ca plateste el.
Succes:*

| sica2007 a răspuns:

Ai grija cu cine te intalnesti...sa nu fie vreun destrabalat sau ce stiu eu... vreun obsedat

| cristynaGoldenRose explică (pentru sica2007):

Suntem de aceeasi varsta, si in poze nu arata violent sau obsedat
M-am uitat mai bine si mi s-a parut ca-i nice

| efoartegreusagasesticevaoriginal a răspuns:

Nu stiu ce sa zic daca v-ati cunoscut pe fb nu cred ca va dura. dar nu se stie niciodata e bine sa incerci....in legatura cu bani nu iti face griji normal ar fi sa plateasca el.