| AntoniaAndreea98 a întrebat:

Anul acesta am sustinut bacalaureatul. In prima sesiune nu am reușit sa promovez la doua materii. In cea de-a doua sesiune, nu am reușit sa promovez la o materie. Întrebarea mea este daca pot sa mai dau la o materie, pe langa materia nepromovata. Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai la toate materiile, numai la doua sau numai la una.
In cererea de inscriere la bacalaureat vei mentiona expres materia la care nota care sa-ti fie recunoscuta, bineinteles ca una de trecere (cel putin 5).

| AntoniaAndreea98 explică (pentru Ioandelasal):

La 2 materii am peste 5, iar la o materie am 4, 60 adică respins.sad va mulțumesc pentru informație! Ma axez pe 2 materii!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti, dar asa vei renunta la nota luata inainte. Adica daca vei da la o materie promovata si nu vei prmova examenul la materia respectiva, ea ramane nepromovata.

| LoveSleep a răspuns:

Păi, Antonia, dragă, dai degeaba.
Cum vrei să promovezi dacă tu nici măcar nu știi să citești?
Categoria se numește "Dragoste și Sex". Dacă nu ai făcut sex în timpul bacalaureatului, sau ceva asemănător, nu te putem ajuta aici.

| AntoniaAndreea98 explică (pentru LoveSleep):

Pai, "draga LoveSleep", aceasta este categoria pe care multi o accesează! De ce ti-ai mai bătut capul cu mine, daca te-a deranjat decizia mea? Pentru a te da mare si tare cu cele mai tari replici pe care le cunosti? Felicitări, esti cel mai tare si cel mai deștept dintre noi toți!

| catutza29 a răspuns:

Antonia lasa prostiile astea si apuca-te de videochat.

| AntoniaAndreea98 explică (pentru catutza29):

Iti doresc mult succes!